Гетманцев розповів, як українцям будуть підвищувати податки

Автор: Марченко Любов

Верховна Рада схвалить запровадження військового збору для ФОПів як один зі способів збільшення бюджетних надходжень. Водночас цей захід кардинально на бюджет не вплине, а отже, уряду слід шукати додаткові та більш ефективні шляхи наповнення державної казни.

Гетманцев розповів, як українцям будуть підвищувати податки  - today.ua

Таку думку висловив Голова Комітету ВР з питань фінансової і податкової політики Данило Гетманцев в інтерв'ю виданню Укрінформ.

З початку повномасштабної війни в Україні було запроваджено немало преференцій для малого і середнього бізнесу. ФОПів звільнили від багатьох податків, і лише недавно їм почали повертати колишню систему оподаткування. Втім, ФОПи 1 і 2 групи досі не сплачують військового збору зі своїх заробітків.

А тим часом українська економіка від початку повномасштабної війни демонструє своєрідний феномен: кількість зареєстрованих ФОПів нестримно зростає. Особливо бурхливим ростом відзначився 2023 рік, коли в країні було зареєстровано 314 392 нових підприємців. Це значно більше не лише за попередній 2022 рік, але й за довоєнний 2021.

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

Гетманцев не пов'язує таке бурхливе зростання кількості підприємців зі зростанням вітчизняної економіки. Вона справді потроху почала відроджуватись, але таке збільшення кількості підприємців зовсім не адекватне економічному росту. Отже, на думку нардепа, таке збільшення кількості ФОПів має дві причини: спробу уникнути мобілізації та спробу мінімізувати податки.

Гетманцев розповів, як українцям будуть підвищувати податки

У країні, що воює і те, і інше, неприпустимо. Через це Гетманцев вважає, що Рада підтримає законопроект щодо запровадження військового податку для всіх ФОПів без винятку. Проте він визнає, що, звісно, цей крок суттєвого поліпшення бюджетної ситуації не дасть. Це, радше, не про наповнення бюджету, а про справедливість.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щодо суттєвого збільшення бюджетних надходжень, то їх на думку нардепа, можуть дати:

  • детінізація тютюнового ринку;
  • перезавантаження митниці;
  • детінізація ринку торгівлі онлайн та віддаленої роботи.

Нагадаємо, Гетманцев також назвав ще й інші види надходжень, які можуть поліпшити ситуацію з бюджетом.