Газ різко подорожчав: чого очікувати українським споживачам

Автор: Леся Ловіцька

Стало відомо про значне подорожчання газу в Європейському союзі. Вартість сягнула максимуму за пів року через зупинку норвезького експорту. Названо причини негативної тенденції. Чи вплине підвищення світових цін на блакитне паливо на ситуацію в Україні?

Газ різко подорожчав: чого очікувати українським споживачам - today.ua

Норвегія – найбільший постачальник газу в Європі. У трубопроводі на морській платформі Sleipner Riser виникла тріщина, через яку норвезький експорт газу скоротився до 256 млн кубометрів проти запланованих 300 млн кубометрів на добу. Терміни ремонту поки невідомі, а вартість палива вже різко зросла - одразу на 13%. Наразі вона становить 439 доларів за тисячу кубометрів.

Директор із досліджень аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович повідомив, що в Україні з квітня триває сезон закачування газу у сховища. Поки невідомо, чи вистачить його на весь опалювальний сезон.

У Нафтогазі декларують, що продовжують викуповувати блакитне паливо у приватних компаній та нарощують видобуток. Зазначено, що попит у нас "не сильно відновлюється", очікується закачування газу.

Популярні зараз

У ТЦК пояснили, чому чоловікам вручають повістки навіть після оновлення даних у “Резерв+“

Найбільша ТЕС Західної України не підлягає відновленню: чим це загрожує

Війна за їжу і воду незабаром охопить усю земну кулю: буде набагато страшніше, ніж зараз, - Financial Times

Українцям, що воювали, знизять пенсійний вік: у ПФУ повідомили деталі

"Питання, чи знадобиться нам імпортний ресурс, все ще відкрите", - вказав експерт.

Газ різко подорожчав: чого очікувати українським споживачам

Як відомо, Україна пройшла минулий опалювальний сезон на своєму газі. Імпорт не знадобився вперше за роки незалежності. Голова Нафтогазу Олексій Чернишов назвав це історичною подією. Проте аналітики не виключають, що у майбутньому нашій державі знадобиться закупівля.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Якщо буде необхідність, це завжди можна зробити. Але питання — в обсягах і обігових коштах. Мені здається, що за нинішньої ситуації більшої уваги приділятимуть власному ресурсу — газу державних та приватних компаній", - цитує фахівця "Фокус".

Нагадаємо про тарифи на газ, які діють у червні: інформацію надали Нафтогаз та інші 11 постачальників. Вартість кубометру становить від 7,70 до 9,99 грн.