Енергоатом оголосив про початок будівництва двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС

Автор: Корнєєв Ігор

Енергоатом та американська компанія Westinghouse розпочали будівництво двох нових енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції. Як очікується, вона стане найпотужнішою у Європі.

Енергоатом оголосив про початок будівництва двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС - today.ua

Нові п'ятий та шостий енергоблоки оснастять реакторами AP1000 американського виробництва. Це двоконтурний реактор із загальною електричною потужністю 1117 МВт. Його можна експлуатувати упродовж 60 років.

"Це більш сучасна та безпечна технологія, ніж ті, які ми експлуатуємо зараз. Це новий крок у напрямку більш сучасної, надійної та безпечної енергетики. І саме в Україні буде збудовано перший у Європі енергоблок за технологією АР1000. Це буде ХАЕС-5", – наголосив в. о. голови правління Енергоатому Петро Котін.

Реактори AP1000 дозволяють балансувати енергетику країни. Як зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко, якби зараз Україна мала такі потужності, то нашим енергетикам було б набагато легше маневрувати, забезпечуючи стабільність енергосистеми.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Вартість одного енергоблоку складає 5 млрд доларів. Орієнтовний термін будівництва – 4-5 років.

Паралельно з будівництвом нових потужностей продовжиться робота щодо зведення 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС. Їх можуть ввести в експлуатацію вже за 2,5 роки. Вони створюються за радянським проєктом, але компанія Westinghouse забезпечить їхню безпеку на сучасному рівні.

Енергоатом оголосив про початок будівництва двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Пишаємося, що будемо долучені до історії, яку Україна творить в енергосекторі. Вже можна сказати, що наша співпраця – це весілля року", – заявив президент та виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Росія має намір перезапустити Запорізьку атомну електростанцію. Про це, за даними американських ЗМІ, вже повідомили МАГАТЕ.