Today.ua

Енергетики назвали дату, до якої в Україні не планують відключень електроенергії

В Україні вже пару тижнів майже немає відключень електроенергії. Погодні умови, а також збільшення обсягу генерації дозволили скоротити дефіцит електроенергії і скасувати графіки планових відключень. Але так буде не завжди, кажуть енергетики. Вже із другої половини жовтня відключення електроенергії можуть повернутися.

Про це попередила споживачів Група ДТЕК у своєму Telegram-каналі.

Дефіцит електроенергії скоротився завдяки послабленню спеки та збільшення обсягу генерації в Україні. Після липневих екстремально високих температур, які змушували українців активно використовувати кондиціонери, вентилятори та все, що може хоч трохи охолодити, у серпні встановився помірний температурний фон. Це дозволяє комфортно існувати вже й без охолоджувальних приладів.

Крім того, завершився плановий ремонт на атомних енергоблоках, що дозволило відчутно збільшити обсяг генерації у країні. А ще, енергетики активно працюють над збільшення об'єктів розподіленої генерації та над відновлювальними джерелами електроенергії. Усе це в комплексі дозволило скасувати графіки відключень, і зараз українці мають світло цілодобово.

Так триватиме приблизно до середини жовтня. Звісно, за умови, що Росія знову не почне атакувати наші об'єкти енергетики і не спричинить нових масштабних руйнувань. Однак приблизно із середини жовтня, коли в Україні почнеться похолодання, енергетикам, очевидно, доведеться знову запровадити графіки відключень, попереджають у ДТЕК. Адже через російські ракетні обстріли Україна усе ж втратила чимало об'єктів генерації, що еквівалентно втраті 9 ГВт потужності. А це дуже багато.

“Швидко відновити все неможливо, тому графіки можуть бути до кінця наступного опалювального сезону. Енергетики роблять усе можливе, щоб люди були постійно зі світлом, але варто готуватися до різних сценаріїв”, – наголосили у ДТЕК.

Нагадаємо, в Україні вдасться суттєво збільшити обсяг генерації, а також знизити вартість електроенергії за умови добудови двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ