В Україні має запрацювати електронний реєстр військовозобов'язаних. У ЗСУ заявили, що за його допомогою спроститься процес видачі повісток.
Військовий стан та мобілізацію продовжили в Україні до 14 лютого 2024 року. Начальник служби зі зв'язків із громадськістю Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо повідомив, що військкоматам буде легше видавати повістки завдяки електронному реєстру військовозобов'язаних. Його вже заповнили даними на 90%.
Співробітники територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки зможуть проводити сповіщення щодо необхідності прибуття по всій території України.
"Повістку можна отримати, наприклад, жителю Львова у Києві. І коли цей військовозобов'язаний з'являється у Києві, відповідно, дані про нього вже можуть отримати у київському ТЦК", - зазначив Фітьо.
Вказано, що на даний момент немає синхронізації зазначеного реєстру з іншими державними реєстрами. Це допомогло б військовозобов'язаним не відвідувати ТЦК особисто, тому що інформація оновлювалася б автоматично. Так, у військкоматах одразу бачили б, хто з чоловіків виховує трьох неповнолітніх дітей чи має інші причини для відстрочки від служби.
За словами військового експерта, синхронізація даних дозволила б заощадити ресурси, які зараз залучають до заходів оповіщення.
Володимир Фітьо наголосив, що відповідний закон зараз перебуває на голосуванні у парламенті. Він упевнений, що після його ухвалення процес мобілізації в Україні набагато спроститься.
Що відомо про електронний реєстр військовозобов'язаних
У Верховній Раді 18 вересня з'явився законопроект щодо створення електронного реєстру військовозобов'язаних під назвою "Оберіг". Там є всі необхідні для ТЦК дані про чоловіків. Поки що про повістки в онлайн-режимі не йдеться, але у перспективі така можливість розглядається. Персональні дані зберігатимуться у системі протягом усього життя українця. Їх видалять тільки через 105 років з моменту його народження.
Раніше повідомлялося, що дані до електронного реєстру військовозобов'язаних передаватиме податкова служба.