Дожити до пенсії в Україні вдасться небагатьом: що каже і про що мовчить Пенсійний фонд

Автор: Марченко Любов

В Україні різко скоротилась чисельність пенсіонерів. Рік від року їх стає дедалі менше. Пенсіонерів меншає не лише через фізичне скорочення літніх людей, а ще й тому, що з кожним роком дедалі складніше стає виконати вимогу за стажем.

Дожити до пенсії в Україні вдасться небагатьом: що каже і про що мовчить Пенсійний фонд - today.ua

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA.

Видання, зокрема, наводить статистику скорочення чисельності пенсіонерів, яка простежується упродовж останніх кылькох років. Отже, кількість пенсіонерів у ці роки становила:

  • у 2017 році - 12 млн осіб;
  • у 2020 -  11,2 млн;
  • у 2021 – 11 млн;
  • початок 2024 – 10,1 млн.

Звісно, що під час війни різко упав добробут більшості українців, і найбільшого удару зазнали саме пенсіонери. Проте, як видно зі статистики, кількість пенсіонерів почала скорочуватися ще до війни. Отже причина не лише у різкому зростанні вартості життя.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

В Україні триває неоголошене підвищення пенсійного віку

Ще одна вагома причина скорочення чисельності пенсіонерів – щорічне підвищення вимог до страхового стажу, який необхідний для призначення пенсії. Щороку він збільшується на рік. Так, торік вистачало 30 років страхового стажу, щоби вийти на пенсію. А цьогоріч вже потрібно мати 31 рік. Щорічний приріст вимоги щодо стажу зростатиме до 2028 року, поки не досягне 35 років. Таким чином в Україні відбувається неоголошене, але фактичне підвищення пенсійного віку.

Дожити до пенсії в Україні вдасться небагатьом: що каже і про що мовчить Пенсійний фонд

Громадяни, які вже досягли 60-ліття (пенсійного віку), далеко не всі мають на цей вік необхідну кількість стажу. Адже багатьом упродовж життя доводилося і далі доводиться працювати нелегально. І звісно, за таку роботу ніякий страховий стаж нікому не нараховують. Тобто ви можете пропрацювати і 40 років, та якщо половину цих років ви працювали без легального працевлаштування, то й розраховувати на пенсію в 60 років ви не зможете.

Таким чином, відповідно до ще довоєнних підрахунків експертів, у 2028 році приблизно 45% 60-річних українців не змогли би вчасно вийти на пенсію. Але зараз ситуація погіршилась, і очевидно, це вже буде не 45%, а можливо 50 або й понад половину.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Про це вже відверто говорять у владі. А от щодо іншого чинника, фінансового, у суспільстві воліють мовчати. Та водночас прискорене скорочення кількості пенсіонерів відбувається не лише через зростання пенсійного віку, але цей через різке погіршення фінансового стану більшості пенсіонерів. Дехто просто фізично не може вижити у тому диспаритеті доходів і цін, який зараз існує в Україні.

Нагадаємо, в Україні катастрофічно скоротилася кількість працездатного населення. Через це забезпечувати виплату пенсій буде дедалі складніше.