Політ на Марс, який ретельно готує Ілон Маск, а також до якого триває підготовка у NASA, може відбутися швидше, ніж планують інженери та вчені. Усе – завдяки використанню нової тяги, яка домчить ракету з екіпажем до Марсу вчетверо швидше, ніж планувалось. Новий ракетний двигун для такого польоту вже на стадії розробки.
Про це повідомляє universemagazine, посилаючись на інформацію із наукових джерел.
Тривалість польоту на Марс – один із основних гальмівних чинників, які сіють сумніви у можливості та доцільності пілотованої місії. Адже в космосі екіпаж корабля буде не захищеним від жорсткого космічного випромінення. А тим часом, відповідно до підрахунків, політ лише в один бік займе близько 9 місяців. За цей час люди отримають великі дози опромінення, що згодом може спровокувати у них онкологічні та інші небезпечні захворювання.
Але з новим ракетним двигуном, який розробляє компанія Howe Industries, такий політ може скоротитися до 2 місяців. Тобто він триватиме у чотири з половиною рази менше. Звісно, що за такий час екіпаж не отримає стільки опромінення, і зможе швидко відновити здоров'я, повернувшись на Землю.
Як працює новий двигун?
"Щоб досягти високих швидкостей за коротший проміжок часу, імпульсна плазмова ракета використовуватиме ядерний поділ — вивільнення енергії від атомів, що розщеплюються, — задля створення пакетів плазми для тяги", - йдеться у публікації.
Таким чином, ракета розганятиметься за допомогою контрольованого плазмового струменю. Причому завдяки такому двигуну її вдасться розігнати до значно вищої швидкості, ніж та, яку може дати традиційний хімічний двигун.
"Використовуючи плазмову силову установку, космічний апарат потенційно може генерувати до 10 тонн тяги з питомим імпульсом 5 тис. секунд, що забезпечує надзвичайно високу паливну ефективність", - поділилися творці нового двигуна.
Ця ідея не нова, кажуть у NASA. Концепція такого ракетного рушія вже була розроблена Національним управлінням з аеронавтики і дослідження космічного простору ще в 2018 році. Однак двигун, який розробляє Howe Industries, має простішу конструкцію і кращі технічні показники.
Нагадаємо, NASA завершило відбір учасників для марсіанської місії. Щоправда, на Марс вони не полетять, але цілий рік проживатимуть у замкненому просторі в умовах, максимально наближених до марсіанських.