Долар подорожчає до 42 грн і кілька банків закриються: економічний прогноз

Автор: Леся Ловіцька

В Україні протягом півроку очікується зростання курсу долара до 42 грн. У цей період ще кілька банків можуть залишити ринок.

Долар подорожчає до 42 грн і кілька банків закриються: економічний прогноз - today.ua

Співзасновниця першої в Україні фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions Олена Сосєдка спрогнозувала ситуацію на валютному ринку у найближчі шість місяців. Вона вважає, що до Нового року глобальні зміни є малоймовірними.

"Якщо говорити про період у шість місяців, то, наприклад, вартість американського долара може становити 42 грн. Крім того, з ринку можуть піти ще кілька банків", - зазначила аналітик.

На думку Сосєдки, закритися можуть саме маленькі банки, причому з природних причин. Серед них – відсутність інвестицій. Експерт вважає, що можна говорити про стабільність вітчизняної банківської системи, тому що курс особливо не змінився навіть після скасування фіксованого курсу долара.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Олена наголосила, що українська банківська система є більш-менш стабільною, але потребує певних змін. Вона звернула увагу на питання прозорості та однаковості правил роботи та процесів, у тому числі фінмоніторингу. Такі умови потрібні для появи іноземних інвесторів, завдяки яким можна прискорити повоєнне відновлення нашої держави.

Сосєдка вважає, що на шляху до відродження України стоять непрозорий бізнес, система управління та влада. До нас не підуть інвестори не підуть. Вони не захочуть працювати в умовах постійного ризику та відсутності прогнозованості.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Долар подорожчає до 42 грн і кілька банків закриються: економічний прогнозЗа словами фахівця, перед банківською системою стоять серйозні завдання: забезпечення єдиних та зрозумілих правил роботи банківської сфери, зокрема дієвого моніторингу банківських транзакцій та інших умов розвитку галузі.

Раніше повідомлялося, як зниження облікової ставки до 16% вплине на депозити.