Курс долара в Україні на початку тижня знизився. Подешевшало і євро. Проте експерти фінансового ринку прогнозують, що валютні коливання цього тижня становитимуть максимум 2-6 копійок. Нацбанк, незважаючи на введення гнучкого курсу, не допустить сильних стрибків.
Станом на 16 жовтня, середній курс долара в Україні впав до 38,10 грн/долар, курс євро становить 40,50 гривень. В обмінниках у понеділок долар купують у середньому по 37,60 гривень, а євро – по 39,80 гривень.
Офіційний курс гривні до долара на 16 жовтня 2023 року встановлено Нацбанком на рівні 36,37 гривні за 1 долар.
За словами аналітиків, експортери цього тижня активніше продаватимуть валютний виторг під свої розрахунки з бюджетом. Це дозволить НБУ дещо заощадити резерви, витративши за цей тиждень із них від $320 млн до $540 млн на покриття дефіциту валюти на ринку. Це в рази менше, ніж було в період запровадження "гнучкого" курсу.
Популярні зараз
Хліб, олія, вершкове масло та гречка: ціни на продукти щоденного вжитку можуть зрости у півтора рази
Зеленський пояснив, для чого потрібна операція ЗСУ у Курській області
Кремль пригрозив західним миротворцям, яких можуть розмістити в Україні
Українцям пояснили, як оцінюватимуть благонадійність клієнтів при обмеженнях банківських переказів
Експерти в один голос заявляють, що після того, як Нацбанк скасував фіксований курс валют, українцям не варто хвилюватися про подорожчання валюти. Золотовалютні резерви зараз перебувають на рівні 40 мільярдів доларів. Цього достатньо для того, щоб стримувати коридор 37 – 37,5 гривні ще довго, заявив економіст Олег Гетьман.
Власники гривневих депозитів не втратять свій прибуток, а навпаки збільшать. Тому тим, хто, як і раніше, зберігає гроші під матрацом, експерт радить краще купувати валюту, військові облігації або класти кошти на депозит. Річний дохід з депозиту при сьогоднішній ситуації буде більшим, ніж можлива девальвація та інфляція.
Раніше повідомлялося, що курсу долара по 41,4 грн, закладеного до бюджету-2024, може не бути.