До Землі летить некерований штучний супутник: де можуть впасти уламки

Автор: Марченко Любов

На Землю падає штучний супутник ERS-2, який втратив керування. Учені кажуть, що 2-тонний космічний апарат, має розпастися на фрагменти у верхніх шарах атмосфери і згоріти. Але найбільші уламки можуть долетіти до поверхні нашої планети. Приблизний час падіння супутника  – 22:24 (за Києвом) 21 лютого.

До Землі летить некерований штучний супутник: де можуть впасти уламки - today.ua

Про це повідомляють в Європейському космічному агентстві (ЕSA), яке свого часу і запустило ERS-2 на орбіту Землі.

Супутник ERS-2 називають "дідусем", адже йому майже 30 років. ERS-2 було виведено на навколоземну орбіту ще в 1995 році. Відтоді супутник "вірою і правдою" служив ученим, бізнесу та людству загалом, виконуючи масу корисної роботи. Він тривалий час був провідним моніторинговим супутником. Космічний апарат передавав на Землю цінну інформацію про формування повеней, відстежував температуру на континентах та в океанах, попереджав про формування циклонів та рух атмосферних фронтів, моніторив стан льодовиків та їхню еволюцію.

У 2011 році у нього вичерпалися запаси пального, і вчені стали міркувати, як звести його з орбіти таким чином, щоб не завдати шкоди іншим штучним супутникам, якими буквально "нашпигований" навколоземний простір. Відтоді супутник дуже повільно знижувався, аж доки не потрапив у поле тяжіння планети і не почав падіння.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

До Землі летить некерований штучний супутник: де можуть впасти уламки

Як повідомили в ЕSA, зараз цей 2-тонний апарат перебуває в стані "спуску, що перекидається". По суті зараз супутник неконтрольований. Сьогодні він увійде в атмосферу, і, як прогнозують учені, має розпастися на окремі фрагменти. Більшість його уламків мають згоріти, не долетівши до поверхні Землі, кажуть учені. Але деякі фрагменти все ж можуть упасти на Землю.

"З високою ймовірністю вони впадуть в океан. Залишки апарату не міститимуть токсичних чи радіоактивних речовин", - запевняють учені з ЕSA.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В якій точці океану вони можуть упасти, не повідомляють. І "висока ймовірність" – це все ж не стовідсоткова гарантія. Очевидно, ближче до моменту падіння інформації буде більше.

Нагадаємо, місяць тому на землю упав місячний модуль Peregrine з останками людей на борту, що був невдало запущений американською приватною космічною компанією.

Головне