Українські біженці у Швейцарії можуть отримати кошти за повернення додому. Йдеться про суму до 4000 євро.
Уряд європейської держави представив попередню стратегію щодо повернення наших співвітчизників. Їм дадуть на виїзд 6-9 місяців після закінчення терміну дії статусу тимчасового захисту. Швейцарська влада очікує, що добровільно територію покинуть 80% українських біженців, це близько 70 тисяч людей.
За даними Swissinfo.ch, Державний секретаріат з міграції спільно з владою кантонів розробив попередню стратегію повернення біженців. Вона була "взята до відома".
Чиновники вважають, що тимчасовий захист українців можна буде скасувати у 2024 чи 2025 році. Наразі складно передбачити дату завершення повномасштабної війни в Україні. Більшість із приїжджих українців – це жінки та діти без біометричних паспортів, тому їм потрібна віза для поїздки чи спеціальний проїзний.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Вказано, що близько 20% біженців, близько 14 тисяч осіб, залишаться у Швейцарії до закінчення терміну дії статусу тимчасового захисту. Кількість може змінитися залежно від тривалості війни та ступеня збитків Україні внаслідок агресії РФ. Шанси на добровільне повернення біженців знижуватимуться.
Як відомо, за п'ять років безперервного перебування у Швейцарії у біженців виникає право отримати дозвіл на проживання категорії B, який щорічно продовжується. Влада впевнена, що потрібно до цього моменту заохотити людей повертатися на Батьківщину.
Запропоновано встановити граничні дати для виїзду – від 6 до 9 місяців, щоб можна було спланувати поїздку. Самостійний добровільний виїзд передбачений по суші, а примусовий літак стане крайнім заходом.
Не планують наполягати на оперативному виїзді українців, яким потрібна спеціальна підтримка. Йдеться про людей похилого віку від 75 років зі слабким здоров'ям та близько 1000 дітей, які перебувають у країні без супроводу дорослих.
Раніше повідомлялося, що українським біженцям востаннє продовжили тимчасовий захист в Євросоюзі. Нагадаємо, що Швейцарія до нього не входить.
Також відомо, що за повернення українських біженців додому заплатить Чехія.