До 30 гривень за поїздку: у Києві планують підвищити тариф на проїзд у метро

Автор: Леся Ловіцька

У Києві триває дискусія щодо вартості проїзду в метро. Тариф планують підвищити і максимальна вартість поїздки може зрости до 30 гривень.

До 30 гривень за поїздку: у Києві планують підвищити тариф на проїзд у метро - today.ua

Мер столиці Віталій Кличко обіцяв до кінця повномасштабної війни не збільшувати тарифи на проїзд. Після її завершення ціна поїздки може зрости щонайменше втричі. Таку оцінку дали у Київському метрополітені, а також фахівці, які досліджують питання у міському транспорті.

Попри заяви представників влади, є об'єктивна потреба у подорожчанні послуги. Раніше було названо "економічно обґрунтований тариф" – 30 гривень. Однак він може становити й 20 гривень. Це залежатиме від рішень нового керівництва столичної підземки.

Експерт з транспортного планування Дмитро Беспалов зазначив, що в Європі міські адміністрації самі вирішують, чи повинні пасажири повністю оплачувати собівартість перевезень, або ж третину чи половину перекриватимуть з місцевого бюджету.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

"Йдеться про собівартість перевезення одного пасажира, і, мабуть, так, вона становить до 30 гривень. Я впевнений, що столична підземка має можливість зменшити собівартість перевезення одного пасажира за рахунок оптимізації бізнес-процесів. Думаю, якщо Київському метрополітену пощастить з менеджером собівартість перевезення стане не 30 гривень, а, наприклад, 20 грн. І тоді вже можна буде говорити про тариф", - зазначив аналітик.

До 30 гривень за поїздку: у Києві планують підвищити тариф на проїзд у метро

Нагадаємо, що у січні 2024 року директор київського метро Віктор Брагінський заявив, що тариф на проїзд слід підвищити до 30 гривень. Він нагадав, що його востаннє підвищували у 2018 році, коли витрати становили 466 мільйонів гривень на рік. Нині ж вони виросли до 1,6 мільярда гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як відомо, Брагінський залишив свою посаду, написавши заяву на звільнення. Він майже десять років займався роботою столичного метро. Bihus.Info у своєму розслідуванні викрили численні порушення у декларуванні його майна. Було знайдено кілька дорогих квартир та земельні ділянки.

Раніше стало відомо, що у Києві активно зростають ціни на квартири, незважаючина ракетні атаки.