Міністерство праці Норвегії повідомило, що для українських переселенців, які є водіями автобусів, уже з початку наступного місяця запроваджується спрощена процедура працевлаштування. Для цього необхідно надати довідку з української поліції.
За новими правилами, які почнуть діяти 1 липня, українці, які працювали на батьківщині водіями автобусів та мають певний стаж, зможуть без додаткових іспитів підтвердити кваліфікацію у Норвегії.
Зазначимо, що раніше це могли зробити лише іноземці, які прожили у скандинавській країні не менше чотирьох років. Для тих водіїв, що мають намір працювати у таксі, ця норма зберігається.
Щоб отримати норвезьке посвідчення, яке дозволяє роботу на пасажирських рейсах, та влаштуватися на роботу до однієї з місцевих компаній, українські біженці мають надати довідку з поліції своєї країни. У Мінпраці Норвегії не уточнюють, що це за довідка, але, найімовірніше, йдеться про документ, який підтверджує відсутність порушень та ДТП за участю претендента.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Зміни до законодавства, спрямовані на спрощення процедури працевлаштування українських водіїв автобусів, ухвалив уряд Норвегії. Ця країна відчуває дефіцит кваліфікованих кадрів у цій сфері.
"Галузь потребує більшої кількості водіїв. Тому як для українських біженців, так і для норвезького суспільства добре, що водії з достатньою компетентністю з їхньої рідної країни можуть керувати автобусами в Норвегії", – зазначив міністр транспорту Норвегії Йон-Івар Нігорд.
Міністр праці та інтеграції Норвегії Тоньє Бренна додав до слів колеги, що робота – найкращий спосіб інтеграції до норвезького суспільства.
"Ми хочемо, щоб якнайбільше людей швидко влаштувалися на роботу і забезпечували себе", - заявив Бренна.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, на яку роботу найохочіше наймають українців у Німеччині.