Для кого в Україні буде робота у найближчі 10 років: у Мінекономіки назвали спеціальності

Автор: Леся Ловіцька

Заступник міністра економіки Тетяна Бережна виступила на міжнародному форумі "Людський капітал: навички для майбутнього". Вона назвала спеціальності, які будуть необхідні у найближчі 10 років.

Для кого в Україні буде робота у найближчі 10 років: у Мінекономіки назвали спеціальності - today.ua

У наступне десятиліття найпопулярнішими на ринку праці виявляться технічні фахівці з розвитку вітчизняних військових технологій та відновлення оборонно-промислового комплексу, а також інженери.

Також будуть потрібні військові всіх спеціальностей. Необхідні випускники STEM-освіти (наука, інженерія, математика, технології). Робота буде і для медиків, включаючи психологів та реабілітологів, фахівців у сфері енергетики та публічної політики, архітектори, інженери-проектувальники та будівельники).

Як війна змінила ринок праці в Україні

Засновник рекрутингового агентства "Борщ" Сергій Марченко висловив аналогічну думку, що і Бережна. Україні потрібні представники технічних професій, конструктори, проектувальники та інженери, які можуть працювати із важкою промисловістю.

Популярні зараз

Літнім українцям дали менше двох тижнів на оновлення даних у ПФУ, далі припиняють виплату пенсії

Зеленський відповів Путіну на пропозицію про переговори на умовах РФ

Сьогодні світло можуть вимкнути вже з 8-ї ранку: розроблено новий графік відключень електроенергії

Через місяць ухилянтам почнуть розсилати повістки поштою: у Міноборони розповіли про наслідки

Експерт ринку праці вказав на затребуваність психологів – як для військових, так і цивільних. Багато професіоналів виїхали за кордон. Наші співвітчизники зазнають сильного стресу в умовах повномасштабної війни, тому їм потрібна допомога.

За словами аналітика, роботодавці мають великі проблеми з кадрами, тому що працездатних українців поменшало, на ринку праці спостерігається незбалансованість. Вакансій об'єктивно більше, але їх нікому заміщати.

Зарплати українців зросли більш ніж на 20%. Сергій Марченко назвав це стрімким зростанням. При цьому уряд має працювати над поверненням біженців додому.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На початку року заробітні плати в Україні зросли быльш ніж на 20%. Він наголосив, що це дуже стрімке зростання для ринку праці. Водночас уряд працюватиме над тим, щоб повернути біженців додому.

Раніше повідомлялося про запуск рекрутингу до ЗСУ: військовозобов'язані можуть вибрати для себе вакансії із зарплатою до 125 тис. грн.