Діючий тариф на електроенергію для населення передбачений лише до 1 травня: у Нацкомісії сказали, що буде далі

Автор: Марченко Любов

Діючий тариф на електроенергію для населення може бути переглянутий вже з 1 травня. Остаточного рішення наразі немає, але ситуація в енергетиці сьогодні вкрай важка, і утримувати вартість світла для населення нижче за ринкову стає дедалі важче.

Діючий тариф на електроенергію для населення передбачений лише до 1 травня: у Нацкомісії сказали, що буде далі - today.ua

Таку заяву зробив голова Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Валерій Тарасюк.

Востаннє тариф на електроенергію для населення змінювали у червні 2023. Тоді його підвищили до 2,64 грн/кВт-год. Проте ринкова вартість електроенергії залишається значно вищою. Тому різницю між ринковою вартістю світла і тарифом для населення покривають дві енергокомпанії - НАЕК "Енергоатом" і ПрАТ "Укргідроенерго". На них покладено спеціальні обов'язки для забезпечення українців дешевою  електроенергією. Однак у світлі останніх подій "Укргідроенерго" навряд чи зможе далі виконувати цю місію.

Ситуація значно ускладнилась після чергових ракетних атак на енергетику України, які були здійснені в березні. Ворог зруйнував багато об'єктів, як в системі генерації, так і в системі передачі електроенергії. Зокрема, було виведено з ладу гіганта вітчизняної гідроенергетики – ДніпроГЕС.

Популярні зараз

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Рустем Умєров зник із публічного простору: що кажуть з цього приводу у Міноборони

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

Міноборони уточнило перелік діагнозів, з якими не беруть на фронт

"Усій енергосистемі складно. Я не знаю жодної компанії, якій зараз не складно", - наголосив очільник НКРЕКП.

Ще вдень 22 березня, оцінивши відразу ситуацію з Дніпровською гідроелектростанцією, голова оператора ГЕС "Укргідроенерго" Ігор Сирота повідомив, що гідрогенерація втратила близько 1000 МВт потужності. Це дуже багато, і тепер "Укргідроенерго" буде важко виконувати свої обов'язки перед населенням.

Діючий тариф на електроенергію для населення передбачений лише до 1 травня: у Нацкомісії сказали, що буде далі

До того ж, є ще один негативний чинник, який ще міцніше "зв'яже руки" гідроенергетиці влітку. Через пересихання та обміління рік, яке регулярно буває останніми роками, можливості гідроелектростанцій будуть обмежені. Усе це за сукупністю свідчить не на користь продовження чинного низького тарифу на електроенергію.

"Будуть або зміни, або продовження ПСО щодо населення в наявному варіанті... Якщо зміни, то, можливо, вони будуть важкими, але точно зваженими. Конкретніше можна буде сказати пізніше", - зауважив Валерій Тарасюк у бесіді з журналістами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Об'єкти атомної енергетики, на щастя, поки що неушкоджені. Ворогу все ж вистачає глузду не гатити по реакторах, оскільки другий "чорнобиль" обернеться лихом не лише для України. Але наразі Запорізька АЕС знаходиться в зоні тимчасової окупації і не працює. Через це обсяг генерації від атомної енергетики також знижений. Отже, всі наявні чинники нині – не на користь збереження теперішнього тарифу на електроенергії для населення.

Нагадаємо, Енергоатом планує покупку двох реакторних установок російського виробництва для нових енергоблоків Хмельницької АЕС. Їх домовились купити у Болгарії.