Today.ua

Дієтологи поставили під сумнів користь березового соку

У квітні розпочинаються заходи щодо збирання березового соку. Однак його користь для організму виявилася вельми сумнівною.

Міф про користь березового соку йде ще з радянських часів. Його збір був дуже популярний на той час і навесні набував масових форм. Важко було знайти гайок або посадку, де до чорно-білих дерев не були б прив'язані банки та відра (з поліетиленовими пакетами тоді було погано).

Дієтологи кажуть, що хоча березовий сік містить незначну кількість корисних для організму речовин і елементів, його споживання не може дати значний ефект самопочуттю людини. Ті ж люди, які намагаються за рахунок березового соку схуднути, просто займаються терапією за методом плацебо.

Клінічні дослідження не підтвердили користь цього продукту для посилення імунітету чи у боротьбі з вірусами.

Смакові якості березового соку також є сумнівними. Продукт, який є на полицях магазинів, покращений за допомогою лимонної кислоти та цукру. Оригінальний сік берези не має такого яскравого смаку.

Якщо попри все це ви вирішили зайнятися збиранням березового соку цієї весни, будьте обережні. Цим заборонено займатися на території населених пунктів: у парках та скверах. За це передбачено штраф до 1700 грн.

У заповідниках цього робити також не можна, хоч і штраф значно менший – до 408 грн. Пам'ятайте, що, збираючи березовий сік, ви завдаєте дереву набагато більших збитків, ніж самі отримуєте користі.

Нагадаємо, раніше ми розповіли, що станеться з організмом людини, якщо відмовитись від цукру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ