В українських школах уже у січні з'являться поліцейські. Сьогодні, 15 січня, стартувало навчання для правоохоронців, які нестимуть службу у навчальних закладах.
Розпочалася реалізація проекту "Офіцери служби освітньої безпеки". Поліцейських після навчання замінять офіцери СОБ, які після оголошення набору також пройдуть відбір та відповідну підготовку.
Йдеться про спеціалістів з питань безпеки в освітній установі. Офіцер СОБ не є звичайним охоронцем, якого звикли бачити у шкільному вестибюлі. Він повинен не тільки мати поліцейські навички та виконувати протокол безпеки, а й мати знання з дитячої психології, щоб вчасно приходити на допомогу та вживати необхідних заходів.
У пресслужбі Національної поліції України повідомили, що ініціатива походить від уряду спільно з відомством, МОН та МВС. Мета - зробити так, щоб діти були під захистом, що особливо актуально в умовах війни з російськими окупантами. Також потрібно створити безпечне середовище в освітніх закладах після завершення бойових дій у країні.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Очікується, що офіцери СВБ будуть медіаторами між шкільними адміністраціями, батьківськими комітетами та дітьми, й працюватимуть над забезпеченням безпечного середовища для дітей спільно з педагогами.
Коли у школах з'являться поліцейські
Вже в січні 2024 року 402 школи, які перебувають російського та білоруського кордонів, а також ті, що наближені до зони бойових дій, будуть забезпечені офіцерами безпеки. Тимчасово це будуть представники Нацполіції. Йдеться про Дніпропетровську, Волинську, Житомирську, Київську, Запорізьку, Миколаївську, Сумську, Рівненську та Чернігівську області.
До повноважень правоохоронців увійдуть пропускний режим (у багатьох школах встановлять спецрамки та металошукачі), виклик поліції, комунікація з екстреними службами, особисте реагування на правопорушення та їхнє припинення, а також затримання правопорушників.
Поліцейські спілкуватимуться зі школярами та сповіщатимуть їх про загрозу будь-яких невідомих предметів, зокрема вибухонебезпечних.
Нагадаємо, що ТЦК збирають списки 17-річних школярів.