Today.ua

Деякі українки працюватимуть без декретної відпустки до самих пологів

В Україні змінилися правила надання декретної відпустки. Тепер жінки можуть самі визначати дату її початку. Є лише два обмеження: вона має починатись не раніше 30 тижнів вагітності і не пізніше дати пологів.

Про це інформує прес-служба МОЗ України.

Як було дотепер?

Дотепер діяла інша норма. Усім жінкам, що мали 30-тижневий термін вагітності, їхній лікар формував медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) за категорією "Вагітність та пологи". З цієї дати (після 30-го тижня вагітності) жінка мала йти в декретну відпустку.

Щоправда, вона могла відмовитися виходити в декрет з наміченої дати і працювати довше. Але ніхто їй ті відпрацьовані дні не компенсував. І відповідно, її декретна відпустка була коротшою. А крім того, виходила меншою також і сума "декретних", яку виплачувала їй держава, оскільки вона нараховувалась за меншу кількість днів.

Як буде?

Тепер, якщо жінка не має наміру нічого змінювати і вирішила йти в декрет після 30 тижнів вагітності, то їй нічого додатково робити не потрібно. Лікар сформує їй МВТН, і за замовчуванням вона буде вважатися в декретній відпустці.

Якщо ж жінка непогано почувається і вирішила ще попрацювати після 30 тижня вагітності, ніхто їй у цьому не перешкоджатиме. Але вона у перший же свій візит до лікаря після 30 тижнів вагітності має подати йому заяву із новою датою початку декретної відпустки, яку вона визначить сама. Саме з тієї дати їй почнуть рахувати декретну відпустку.

Якщо ж пологи в неї настануть до цієї дати, то декретну відпустку їй почнуть рахувати із дня пологів. Таким чином, жінка може продовжити післяпологове перебування у декретній відпустці.

При цьому тривалість декретної відпустки буде залишатися незмінною – незалежно від дати її початку.

"Нагадуємо, що стандартний строк МВТН складає 126 календарних днів, але для жінок, в яких народилося кілька дітей, або були ускладнені чи передчасні пологи, цей строк продовжується ще на 14 днів", - уточнили в МОЗ.

Нагадаємо, деякі українці матимуть право на творчі відпустки. Їх даватимуть працівникам культурної сфери, а також науковцям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ