В Україні частині держслужбовців значно скоротили зарплати. У деяких розмір місячного заробітку став майже вдвічі меншим. Водночас, посадові оклади держслужбовцям підвищили. Але скорочення відбулося за рахунок премій, які в багатьох випадках значно перевищували зарплату. Найбільше доходу втратили співробітники центральних органів влади.
На значне падіння доходів від зарплати скаржаться немало чиновників, пише OBOZ.UA.
Так, співробітник одного з міністерств, який має посаду начальника відділу, скаржиться що замість 40 тисяч гривень, які він щомісячно отримував у минулому році, тепер він має майже вдвічі меншу суму. І це при тому, що торік його посадовий оклад дорівнював лише 11 тисяч гривень, а цьогоріч він становить 19 тисяч.
"Зараз у мене ставка 19 тис. грн, але премії обмежили так, що зарплата впала майже вдвічі.І я ще начальник відділу, то у мене відносно висока зарплата. А головні спеціалісти замість 25 тис. заробляють тепер 18 тис. грн і масово звільняються", - поділився чиновник.
Такий обвал зарплат у чиновників відбувся з початку поточного року після впровадження реформи оплати праці держслужбовців.
Як було раніше
Раніше міністерства та інші держустанови отримували загальний фонд оплати праці, включаючи й посадові оклади на всі незаповнені вакансії. В результаті, якщо там було багато вакансій, то розмір премії у співробітників міг перевищувати розмір їхньої зарплати.
Певна логіка у цьому була. Адже, якщо людина виконує не лише свої посадові обов'язки, а й ще чиїсь, то якимось чином це має винагороджуватись.
Як стало тепер
Держава вирішила, що дохід держслужбовців має більше залежати від його зарплати і менше від премії. Через це зарплати чиновникам підвищили, а на премії встановили "стелю" – не вище за 30% від зарплати. Таким чином вийшло, що у багатьох зарплати різко скоротилися.
Прагнучи не так скоротити бюджетні видатки (бо великої економії на цьому не вийде), як показати суспільству, що чиновникам під час війни також стали "класти в чай менше цукру", реформатори разом із купіллю виплеснули й немовля.
Таким чином, наприклад, міністр, який відповідає за цілу галузь, тепер отримує близько 80 тисяч на місяць. А керівники держпідприємств, які не фінансуються з бюджету, мають зарплати на порядок вищі.
Нагадаємо, зарплати в Україні відчутно зросли. Найбільші заробітки традиційно зберігаються у сфері телекомунікацій та інформації.