Українці не усвідомлюю загрози, яку несуть у собі деякі інформаційні джерела. Через це пересічним громадянам слід обмежити доступ до цих джерел, щоб вони не могли черпати з них сумнівну інформацію. Та й взагалі вже, мабуть, варто подумати про запровадження воєнної цензури у Мережі.
Таку думку висловив нардеп від правлячої партії, який очолює парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.
Нині в Мережі є немало джерел інформації, які проводять відверто підривну та ворожу діяльність, спрямовану проти української держави. Причому нерідко самі українці, навіть не зумисне, потурають розповсюджувачам такої інформації, мимоволі стаючи ідеологічною зброєю ворога.
Через це, мабуть, настав час обмежити використання інформаційних платформ, які можуть містити контент, що є ворожим для нестійкої свідомості простого українця, вважає народний обранець. Простіше кажучи, народу треба дати не те, що він хоче, а те, що йому потрібно. Навіть у найдемократичнішій країні світу (йдеться, звісно, про США) конгресмени не знайшли ліпшого виходу, ніж заборонити TikTok, через який Китай згубно впливає на американців, каже нардеп.
А Україні, яка зараз знаходиться у стані війни, причому не лише гарячої, але й холодної - ідеологічної, тим більше треба стежити за стерильністю інформації, яку споживають громадяни.
Наша влада знайшла спільну мову із кураторами популярних платформ, які обмежують для українців шкідливий контент. Однак той самий TikTok і Telegram не йдуть на контакт із українською владою, воліючи залишатись для споживачів свого продукту територією вільнодумства. Через таку відсутність комунікації, очевидно, є сенс заборонити їх використання українцями взагалі.
"Тому що вони не хочуть запроваджувати жодні контентні обмеження. Бо якщо в YouTube контентні обмеження є, якщо в Facebook обмеження контентні є, то в Х (колишній Twitter) їх вже майже немає", - роз'яснив нардеп.
Він також зауважив, що свого часу в Україні були заборонені ВКонтакте та Одноклассники, і при цьому небо на землю не впало. Українці навчилися існувати і без цих соцмереж. Отже й звикнуть обходитись без іще двох.
Крім того, Микита Потураєв вважає, що взагалі було б доцільним запровадити воєнну цензуру в українському сегменті інтернету, адже "українці абсолютно не усвідомлюють загрозу", яку містять деякі їхні публікації. Так, нардеп привів у приклад численні відео із затриманням ухилянтів, які показують працівників ТЦК із неприглядного боку. А насправді ж випадки свавілля, які поширюють в інтернеті, - це, радше, виняток, а не правило.
"Зараз я змушений, зокрема як голова комітету, задумуватись: можливо, вже і час запроваджувати воєнну цензуру. Тому що воєнна цензура — це не лише контентні обмеження. Це ще і додаткові повноваження", - каже народний обранець.
Слід також зауважити, що цьому інтерв'ю голови парламентського комітету передувала петиція із вимогою заборонити в Україні Тік-Ток, яка вельми вчасно з'явилась на сайті президента України.
Нагадаємо, СБУ вимагає, щоб Telegram, Facebook та Google відкрили свої представництва в Україні.