Дефіцит та зростання цін на продукти: у Раді попередили українців про наслідки блокади кордону з Польщею

Автор: Леся Ловіцька

Блокада на кордоні з Польщею, яку ініціювали місцеві аграрії, призведе до дефіциту продуктів та їхнього подорожчання на українському ринку. Про це повідомили у Верховній Раді.

Дефіцит та зростання цін на продукти: у Раді попередили українців про наслідки блокади кордону з Польщею - today.ua

Своєю думкою щодо несприятливої ситуації на польсько-українському кордоні поділився депутат Олег Синютка. Він наголосив на зайвій емоційності, яку виявили наші дипломати, і назвав її неприпустимою. Він підкреслив, що дипломатія передбачає професіоналізм та раціональне мислення, а не прояви негативних почуттів.

За словами нардепа, неправильна поведінка чиновників спровокує негативні тенденції в Україні:

"Це призведе до зростання цін, тому що певний дефіцит товарів, якщо він виникає, зазвичай компенсується зростанням цін. Ми розуміємо, що навіть можливо і не домінуюча, але досить серйозна частина українського експорту, яка сьогодні проходить через польський кордон, припиниться, а це зниження і так невеликої валютної виручки".

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

Парламентарій уточнив, що не розглядає прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска як людину, яка не прагне допомогти українцям. Синютка вважає, що політик дає сигнали, щоб українська сторона прибрала зайві емоції та оцінювала Польщу як сильного партнера, що відстоює свої інтереси:

"Ми не можемо не враховувати, що Польща перебуває напередодні кампанії місцевих виборів. Не бачити цього, не розуміти - це припуститися помилки".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що акція протесту узгоджена польською владою до 9 березня. Глава уряду Дональд Туск 28 лютого заявив, що Польща та Україна можуть тимчасово закрити кордон для торгівлі.

Раніше стало відомо, що Польща зробила РФ найбільшим постачальником цибулі на своєму ринку.