Україна очікує далекобійну зброю від Заходу, яка б допомогла просуватися на фронті, проте її не поспішають передавати. Політтехнолог Тарас Загородній роз'яснив ситуацію та назвав причину побоювань партнерів.
Експерт заявив, що великі країни, які входять до НАТО, не передадуть ЗСУ далекобійні ракети. Це пов'язано із побоюванням щодо застосування РФ ядерної зброї. Загородній наголосив, що Україні необхідно розробляти власні боєприпаси.
Вказано, що заяви Польщі про готовність передати нашим військовослужбовцям далекобійні ракети не можна сприймати серйозно, тому що в країні їх немає. Західні держави не проти атак української сторони територією Росії, але не західною зброєю. Саме тому українці мають створити свої ракети та безпілотники.
"Ще у 2022 році, коли генерал Остін коментував українські удари по Енгельсу, він заявив, що США не стримуватимуть розвиток далекобійних систем України. У перекладі з дипломатичної мови це означає: "бийте куди завгодно, але не американською зброєю", - цитує аналітика "Фокус".
Вказано, що США, Великобританія, Німеччина та Франція не дозволять використовувати їхні далекобійні ракети для атак на російській території. Тарас Загородній провів аналогію з азіатськими країнами, які так само, як і Україні, одержують зброю за винятком зазначених далекобійних ракет.
Фахівець вважає, що українці могли б домовитись із поляками про спільне ракетобудування, тому що Польща також побоюється агресії з російської сторони. Це дало б можливість обом державам побудувати кращу систему оборони.
РФ розмістила ядерну зброю на території Білорусі
Як повідомляє The Wall Street Journal, Росія завершила розгортання тактичної ядерної зброї в країні. Очікувалося, що білоруський диктатор Олександр Лукашенко блефує. Однак у Міноборони США заявили, що у цьому немає сумнівів.
Моніторингова група "Білоруські Гаюн" повідомили, що видання так і не надало доказів наявності російської тактичної ядерної зброї на території країни.
Нагадаємо, яку зброю Україна має отримати 2024 року – від літаків F-16 до секретних ракет.