Чому українцям не підходить звичка ходити у взутті по дому

Автор: Корнєєв Ігор

Одиниці українців ходять вдома у взутті, хоча у багатьох країнах світу це прийнято повсюдно. Тому є кілька причин, які ми наведемо у нашому матеріалі.

Чому українцям не підходить звичка ходити у взутті по дому - today.ua

У більшості великих європейських країн, таких як Франція, Італія та Іспанія, люди не перевзуються в домашні капці, прийшовши з вулиці. Кінематограф цих держав дуже популярний, і ми добре знаємо про це з фільмів та серіалів.

У більшості регіонів цих країн теплий клімат та опади бувають рідко, тому люди не бачать сенсу роззуватися вдома. У Південній Америці, Новій Зеландії та Австралії жителі, ймовірно з тієї ж причини, також ходять по своїх будинках у вуличному взутті.

А ось в Англії, відомій своєю сирою та вологою погодою, люди не роззуваються лише у гостях. При цьому в колі своїх близьких найчастіше ходять по хаті в шкарпетках. Запропонувати вашому гостю роззутися є образливою дією на Альбіоні.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

У багатьох країнах звичка роззуватися вдома пояснюється релігійними переконаннями. Мусульмани та буддисти знімають взуття під час відвідування культових об'єктів, і ця звичка перекочувала у побутове життя.

Втім, бувають винятки з цих правил. Наприклад, у Монголії здебільшого живуть буддисти, але вдома вони не роззуваються.

Переважна більшість українців є православними, і в цій релігійній культурі не заведено роззуватися при вході до храму. До того ж вулиці у нас із пральним порошком, як у Європі, не миють, а період сльоти розтягується на пів року. У цих умовах у нас не могло виникнути звички ходити по дому у вуличному взутті.

Чому українцям не підходить звичка ходити у взутті по дому

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, все змінюється, і деякі українці у сухі теплі дні переймають цю традицію жителів інших країн. Особливо якщо незабаром запланували прибирання.

Зате у нас все популярнішим стає прання взуття в пральних машинах. Якщо ви належите до таких громадян, скористайтесь нашими порадами, щоб не нашкодити побутовій техніці.