Чому чоловікам вручають повістки у квартирах та будинках: адвокат роз'яснив нюанси мобілізації

Автор: Леся Ловіцька

В Україні продовжили воєнний стан та мобілізацію, в рамках якої військовозобов'язаними вручають повістки навіть вдома. Адвокат Руслан Ткаченко повідомив, якщо таке право мають представники ТЦК.

Чому чоловікам вручають повістки у квартирах та будинках: адвокат роз'яснив нюанси мобілізації - today.ua

Співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки залишають повістки у дверях квартир, а також вручають їх безпосередньо мешканцям. Чимало українців цікавить, чи немає у проникненні на приватну територію порушення прав громадян.

Закон не визначає місць, де можна видавати повістки. Тому по суті це можна зробити хоч у тролейбусі, проте є нюанси. Ткаченко пояснив, на що слід звернути увагу. Представники військкоматів не мають права проникати до будинку без згоди мешканців. Також вони зобов'язані пред'явити документи, що підтверджують їхній статус та повноваження.

Якщо зазначені умови дотримані, працівники територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки цілком можуть вручити повістку на приватній території.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

Стали відомі надбавки до пенсії, які виплачуватимуть українцям з 1 травня

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

В Україні запроваджено обмеження прав і свобод громадян – тимчасово, доки не закінчиться війна

Чому чоловікам вручають повістки у квартирах та будинках: адвокат роз'яснив нюанси мобілізації

Чи можна відмовитися від повістки

Якщо військовозобов'язаний чоловік відмовляється від повістки, зокрема виданої за місцем проживання, по відношенню до нього складають спеціальний акт і фіксують відмову у присутності свідків. Це потрібно для підтвердження причин відмови від повістки. Потім документ відправляють до ТЦК, а іноді – до поліції.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За неявку за повісткою передбачено адміністративну відповідальність та штраф у діапазоні від 3400 до 5100 грн. Якщо військовозобов'язаний вже пройшов ВВК, йому видали мобілізаційне розпорядження, а потім він не з'явився до ТЦК, передбачено вже кримінальну відповідальність. Покарання призначить суд.

Раніше у ЗСУ назвали топ-місця, де можна швидко розшукати ухилянтів та вручити їм повістки