Чоловіки, які добровільно прийшли в ТЦК, отримають відстрочку від армії

Автор: Корнєєв Ігор

Новий закон про мобілізацію унеможливив уникнути призову для чоловіків в Україні. Проте, деякі з них зможуть отримати відстрочку на два місяці.

Чоловіки, які добровільно прийшли в ТЦК, отримають відстрочку від армії - today.ua

Минулого тижня Верховна Рада ухвалила новий закон про мобілізацію. Він передбачає великі штрафи для ухилянтів. Також він зобов'язує всіх українських чоловіків віком 25-60 років стати на військовий облік протягом двох місяців після того, як закон набуде чинності. Якщо вони цього не зроблять, їх почне розшукувати поліція.

Усіх чоловіків призовного віку закон зобов'яже мати при собі військово-облікові документи. Вимагати їхнього пред'явлення тепер зможуть не лише співробітники ТЦК та поліціянти, а й навіть прикордонники.

Нагадаємо, для того, щоб стати на військовий облік, незабаром не обов'язково буде приходити до Територіальних центрів комплектування особисто. Це можна буде зробити через спеціальний додаток призовника, проте він ще перебуває на стадії розробки.

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Якщо чоловік прийде до ТЦК добровільно, то йому нададуть два місяці відстрочки для вирішення особистих справ та підготовки.

Повістки почнуть розсилати поштою. У разі відмови підтвердити отримання повістки або якщо листоноші взагалі не вдасться це зробити, ТЦК може звернутися до суду. Такому громадянинові в судовому порядку можуть заборонити користування власним транспортним засобом до припинення дії мобілізації в країні.

Чоловіки, які добровільно прийшли в ТЦК, отримають відстрочку від армії

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому великих та середніх чиновників закон про мобілізацію не торкнеться взагалі. По ньому "бронь" від служби в армії нададуть:

  • чиновникам категорії "А";
  • головам обласних та районних рад;
  • сільським селищним та міським головам;
  • а також 50% чиновників категорії "Б" та органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, за новим законом відстрочку від армії можуть отримати студенти. Однак це стосується не всіх.