Найчастіше після розлучення подружжя, у якому є діти, аліменти на їх утримання платить чоловік. Рідше це робить жінка, проте бувають ситуації, коли чоловік може вимагати виплати на власне утримання.
В Україні законодавство передбачає аліменти не лише на утримання дітей, а й колишнього партнера у шлюбі. Причому цей обов'язок може бути покладений як на чоловіків, так і на жінок.
У разі, якщо чоловік під час перебування у шлюбі отримав інвалідність, то після розлучення суд може покласти на ексдружину виплату аліментів на його утримання. Також це може бути зроблено через рік після розлучення, якщо інвалідність отримана через неправомірні дії жінки.
"Аліменти на утримання іншого з подружжя стягуються в судовому порядку за умови, що колишня дружина має матеріальну можливість надавати таку допомогу, чоловіку/ колишньому чоловіку", - розповіла адвокат Ірина Мацієвська.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Ті самі норми законодавства застосовуються й у протилежному випадку. Аліменти на утримання колишньої дружини можуть бути покладені на чоловіка. Щоб претендувати на виплату необхідно довести непрацездатність, підкріпивши це медичними документами. Аліменти призначаються у тому випадку, якщо чоловік або жінка мають матеріальну можливість їх виплачувати.
Зазначимо, що чоловіка також можуть зобов'язати утримувати ексдружину, якщо в неї залишилася дитина молодша за три роки.
"Це схожа категорія вимог - право на утримання має дружина після народження дитини до досягнення її 3-річного віку. Проте аліменти на утримання дружини в цьому випадку стягуються лише, якщо чоловік має матеріальну можливість їх сплачувати", - пояснює юрист.
Зазначимо, що в Україні планують запровадити необмежене право на розлучення. Це означає, що шлюб може бути розірваний навіть якщо дружина вагітна або спільній дитині не виповнився рік.