Чи збережуть мобілізовані свої робочі місця та зарплату: роз'яснення чиновників

Автор: Корнєєв Ігор

У зв'язку з новим законом про мобілізацію багато українців опиняться незабаром у лавах ЗСУ. Чи збережуть роботодавці за ними робоче місце, поки вони захищають батьківщину – розповімо у нашому матеріалі.

Чи збережуть мобілізовані свої робочі місця та зарплату: роз'яснення чиновників - today.ua

Тисячі українців, навіть ті, хто ніколи не служив в армії, після 24 лютого 2022 року взяли до рук зброю та вступили до лав Сил оборони. Вони залишили в тилу не лише свої сім'ї та друзів, а й роботу.

У Південно-східному міжрегіональному управлінні Державної служби з питань праці дали роз'яснення, чи зберігається за мобілізованим його робоче місце.

Цю норму регулює 119-та стаття Кодексу законів про працю. У ній говориться, що місце роботи та посада на підприємстві зберігається за працівниками, призваними:

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

  • на строкову військову службу;
  • на військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
  • на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
  • на військову службу за призовом осіб із числа резервістів у особливий період або прийнятим на військову службу за контрактом.

Закон зобов'язує установи та організації зберегти за мобілізованим працівником робоче місце. Якщо українець працював у фермерському господарстві або був членом аграрного кооперативу, то йому теж не загрожує втрата роботи, доки він служить в армії.

Чи збережуть мобілізовані свої робочі місця та зарплату: роз'яснення чиновників

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Підприємцям також наказується залишити робоче місце за мобілізованим працівником. А ось платити зарплату співробітникам, які пішли на фронт, роботодавці не зобов'язані. Цю норму було переглянуто 18 липня 2022 року.

Нагадаємо, сьогодні ми розповідали, як після ухвалення нового закону про мобілізацію в Україні призиватимуть жінок на військову службу.