Мінсоцполітики виступило з роз'ясненнями щодо оформлення пенсії по інвалідності. Багатьох громадян цікавить, чи впливає стаж на цю соціальну виплату.
Пенсія з інвалідності призначається тим людям, які частково чи повністю втратили працездатність. Її призначення не залежить від того, чи є людина інвалідом з дитинства, отримала каліцтво на виробництві або стала інвалідом вже після завершення трудової діяльності. Значення має лише сам факт інвалідності.
Наявність трудового стажу для оформлення такої виплати є обов'язковим, проте його термін варіюється залежно від тяжкості інвалідності.
Українці з обмеженими фізичними можливостями, які оформили І чи ІІ групу інвалідності, можуть оформити пенсію за стажем від 1 до 10 років. Це залежатиме від віку, в якому громадянину оформили "групу".
Популярні зараз
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН
Для інвалідів III групи та громадян, які отримують пенсію зі втрати годувальника, правила ті самі. Призначення допомоги також залежить від віку, в якому було видано відповідну довідку про стан здоров'я, або ж у якому українець втратив годувальника. Страховий стаж може коливатися у цьому випадку від 1 до 14 років.
Зазначимо також, якщо інвалідність була отримана під час несення військової служби, пенсія за інвалідністю нараховується незалежно від стажу.
Мінімальні виплати з інвалідності такі:
- для І групи – 2760 гривень;
- ІІ та ІІІ група, за умови, що особа не працює, – 2520 гривень;
- особа з інвалідністю ІІ або ІІІ групи, яка працює – 2093 гривні.
Нагадаємо, в Україні 1 березня було проведено масштабну індексацію пенсій. Вони виросли для 9,5 мільйона громадян.