Чи стоять релігійні переконання на заваді мобілізації: роз'яснення Верховного суду

Автор: Корнєєв Ігор

Верховний суд України виступив із роз'ясненнями щодо мобілізації. Вищий орган юстиції повідомив, чи стоять релігійні переконання на заваді мобілізації громадянина.

Чи стоять релігійні переконання на заваді мобілізації: роз'яснення Верховного суду - today.ua

Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод право сповідувати свою релігію чи переконання не є абсолютною причиною відмовитися від несення військової служби. Таке роз'яснення надав Касаційний кримінальний суд Верховного суду.

Громадянину, якому релігія забороняє брати в руки зброю, військову службу можна замінити альтернативною невійськовою. Однак тільки в тому випадку, якщо він зуміє довести свою щиру релігійність і послідовне дотримання обмежень, що накладаються на нього.

Верховний суд зазначив, що в умовах війни, коли під загрозу поставлене саме існування України, необхідно забезпечити об'єктивну перевірку тверджень військовозобов'язаного щодо наявності у нього відповідних релігійних переконань.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Зазначимо, що Конституція України не регламентує те, яким чином військовозобов'язаний має зробити це.

Верховний суд пояснив, що окрім особистої заяви та підтвердження релігійності людини з боку близьких людей, потрібні додаткові дані, які б свідчили про це.

Факт членства в релігійній організації, яка не допускає носіння та використання зброї, є недостатнім, щоб добровільно відмовитися від несення військової служби, роз'яснив верховний орган української юстиції.

Чи стоять релігійні переконання на заваді мобілізації: роз'яснення Верховного суду

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що в Україні вже ухвалюються вироки за ухилення від військової служби. На Львівщині суд засудив до трьох років колонії чоловіка, який отримав повістку і не з'явився до ТЦК та СП.

Окрім цього, ухилянтам сьогодні в Україні загрожують штрафи, блокування рахунків, стягнення майна.

Головне