Міністерство оборони України не підтримує збільшення терміну для оновлення військово-облікових даних резервістами та військовозобов'язаними з 60 до 150 днів. Позицію силового відомства пояснив його речник Дмитро Лазуткін.
В ефірі телемарафону Лазуткін повідомив, що на сьогодні дані оновили вже 2,43 млн українців, при цьому додатком "Резерв+" скористалися для цього 1,852 млн з них. Позиція Міноборони така: громадянам надано зручну можливість швидко оновити військово-облікові дані, тому продовжувати термін для цієї процедури немає причин.
Нагадаємо, що військовозобов'язані громадяни можуть оновити дані в:
- ТЦК та СП;
- ЦНАП;
- програмі "Резерв+".
"Тому всі військовозобов'язані, призовники і резервісти можуть зробити це за лічені хвилини. Відповідно ми не бачимо сенсу подовжувати цей термін, бо зараз потрібно якомога швидше оновити облікову базу, щоб усвідомлювати, скільки українців придатні, щоб захищати батьківщину", - заявив офіційний спікер. Міноборони України
Ініціатива щодо продовження терміну оновлення військово-облікових даних з'явилася у Верховній Раді. Деякі депутати повідомляли, що Міноборони підтримало збільшення цього терміну з 60 до 150 днів.
Однак згодом оборонне відомство спростувало цю інформацію. У тому, щоб надати українцям ще три місяці для оновлення даних, Міноборони не бачить сенсу.
Нагадаємо, після набуття чинності законом про мобілізацію військовозобов'язаним українцям дали 60 днів на оновлення даних у військкоматах. Цей термін спливає 18 липня. Тим, хто цього не зробить, держава загрожує великими штрафами, позбавленням права керувати автотранспортом та іншими санкціями.
Громадян, які взагалі не мають військового квитка, пропонується позбавити значного спектра державних послуг. Вони не зможуть офіційно влаштуватися на роботу, піти вчитися чи залишити країну.