В Україні під час повномасштабної війни проводиться мобілізація чоловіків призовного віку. Порядки денний роздають у будинках і квартирах військовозобов'язаних. Юрист Катерина Аніщенко роз'яснила, чи правомірно чинять представники ЗСУ.
Чимало українців впевнені, що на приватній території їм не можуть вручити повістку. Адвокат компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко повідомила, що у такому разі немає порушення законодавства. Так, згідно з чинними нормами, правоохоронні органи та військкомати мають право видавати цей документ безпосередньо за місцем проживання.
"Це означає, що представники військового комісаріату та поліції можуть мати законне право звернутися на територію обійстя або до квартири для вручення повістки", - пояснила правозахисниця.
Таким чином, проникнення у житло працівником ТЦК не є порушенням закону. Проте процедура має проводитись про певні правила. У військовослужбовців мають бути при собі офіційні документи, які підтверджують їхній статус та повноваження. Українець, якому вручають повістку, може перевірити ці документи.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Такі дії працівників військкоматів зазвичай проводяться за попередженням або попередньою згодою власника житла. якщо військовозобов'язаний чоловік відмовиться від повістки, це не звільняє його від зобов'язань. Вони вказані у самому документі – явка в ТЦК на певний час.
"Офіційні документи, такі як повістки, мають юридичну силу, і відмова від їхнього підпису не звільняє вас від можливих наслідків", - пояснив юрист.
Деяким українським студентам дозволили виїжджати із України
Із 1 вересня деяким студентам дозволили перетинати кордон. Про це повідомили у Державній прикордонній службі України. Йдеться про військовозобов'язаних громадян, які поїдуть до інших країн для проходження практичної льотної підготовки в авіаційних школах чи іноземних навчальних закладах.
Їм потрібно оформити документи: направлення від навчального закладу та військово-облікові документи з відповідними відмітками районного чи міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Раніше повідомлялося, що у Міноборони зменшили перелік захворювань, з якими не можна закликати до ЗСУ.