Чи можуть чоловіки з подвійним громадянством виїхати з України: відповідь ДПСУ

Автор: Корнєєв Ігор

У Державній прикордонній службі України (ДПСУ) дали роз'яснення щодо можливості залишити країну громадянам із подвійним громадянством. Йдеться про військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років.

Чи можуть чоловіки з подвійним громадянством виїхати з України: відповідь ДПСУ - today.ua

Речник ДПСУ Андрій Демченко нагадав, що в Україні заборонено мати подвійне громадянство. Тому всіх громадян нашої країни, які мають паспорти інших країн, але перебувають на сьогодні в Україні, держава вважає військовозобов'язаними та забороняє їм виїзд за кордон.

"Українське законодавство не визнає подвійного громадянства. Таким чином, під час перебування в Україні американсько-українські подвійні громадяни розглядаються виключно як громадяни України, і на них поширюються права та обов’язки громадян України. Відповідно до воєнного стану в Україні чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено залишати країну", - йдеться у заяві.

Приводом для роз'яснень від прикордонників стала заява посольства США, опублікована на його сайті. Там йшлося про те, що Україна заборонила з 1 червня виїзд за кордон громадянам, які мають американське громадянство нарівні з українським.

Популярні зараз

В Україні незабаром зростуть ціни на автомобілі

В Україні запроваджують кардинально нові правила видачі та продовження лікарняних

В Україні тариф на воду для побутових споживачів перевищив 100 гривень

В Україні очікується гострий дефіцит овочів через аномальну спеку: “Це катастрофа“

Андрій Демченко назвав повідомлення посольства США некоректним та нагадав, що Україна не визнає подвійного громадянства. Отже, громадяни України, які мають паспорти інших країн, залишити країну, що воює, не можуть.

Раніше Україна робила виняток на в'їзд та виїзд із країни для громадян, які постійно проживають за кордоном та взяті на консульський облік у країні проживання.

Чи можуть чоловіки з подвійним громадянством виїхати з України: відповідь ДПСУ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Раніше такі громадяни України чоловічої статі у віці від 18 до 60 на час воєнного стану також мали можливість виїздити за межі України. Однак зі зміною норм законодавства тепер така можливість для них обмежена", - підсумував Демченко.

Нагадаємо, напередодні Міністерство оборони закликало особисто приїхати до України та прийти до ТЦК та СП громадян, у яких після оновлення даних у додатку "Резерв+" з'явився статус "У розшуку". Зважаючи на все, назад до Європи після цього багатьох із них не випустять.