Today.ua

Через використання генераторів магазини масово підвищують ціни на продукти: що і на скільки подорожчає найближчим часом

Через тривалі вимкнення електроенергії супермаркети почали масово використовувати генератори. Це, звісно, суттєво підвищує вартість зберігання продуктів. Отже ціни на них уже рушили вгору. Та найбільшого зростання цін на продукти слід очікувати наприкінці літа – на початку осені.

Про те, як уже подорожчали товари продовольчої групи, і як іще мають зрости на них ціни, розповідає видання Високий замок.

У першу чергу і найсуттєвіше, звісно, зростуть ціни на продукти, які потребують для зберігання холодильного обладнання. Йдеться про молочку, м'ясо та м’ясопродукти, рибу, а також фрукти та овочі.

Крім того, зростуть ціни на хліб та решту борошняних виробів. Хоча хліб і не потребує зберігання в холодильнику, але для його випічки потрібне безперебійне енергоживлення. Через це пекарям доводиться повсякчас тримати генератори напоготові. А крім того, у хлібопекарській галузі через мобілізацію різко скоротилася кількість працівників, а також зросли ціни на борошно.

Основне зростання цін припаде на кінець літа

Ціни на продукти почали зростати вже зараз, каже економічний експерт Артур Кленов. Однак рітейлери усе ще намагаються їх стримувати, щоб залишатися конкурентними. Вони оптимізують асортимент продуктів, що потребують зберігання у холодильниках, а також призупиняють закупку товарів у дрібних постачальників, які не користуються генераторами. Адже через відсутність стабільного охолодження продуктів, та ще й у таку спеку, є висока ймовірність отримати продукт від постачальника вже зіпсованим.

Розуміючи безвихідь ситуації, дрібні постачальники також мусять купувати генератори. Декому доводиться брати їх у кредит. Відповідно, їхні відпускні ціни стануть вищими.

За словами продавчині Ганни, що торгує на львівського ринку "Шувар", ціни на м'ясо у них вже зросли на 5-10%. Та це лише початок, каже жінка. Ймовірно, що вже із серпня вартість м’ясних продуктів у них підскочить до 20%.Адже дорога генераторна електрика – не єдина проблема виробників м’яса. Через мобілізацію м’ясокомбінати, на яких переважно працювали чоловіки, наполовину спустіли. Подекуди їхні місця зайняли жінки, та персоналу там все одно бракує.

Так само наприкінці серпня або на початку вересня зростуть ціни на молоко та молочні продукти. Їхній приріст буде найвищим – близько 30%, адже у них "генераторна складова" найвища. Крім того, на 15% подорожчає бакалія, і на чверть зросте вартість м’яса.

Нагадаємо, в Україні ранок із кавою тепер обійдеться дорожче: кава з вершками зросла в ціні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ