Today.ua

Через відключення світла в Україні можуть пропасти яйця та курятина

Через відключення електроенергії в Україні може занепасти птахівнича галузь. Якщо так станеться, то яйця і курятина, які нині є основою білкового раціону більшості українців, стануть дефіцитними і недоступними за ціною.

Про проблеми, які зростають у птахівництві, немов снігова куля, розповів виконавчий директор асоціації "Союз птахівників України" Сергій Карпенко.

Тривалі відключення електроенергії в Україні поставили на грань виживання багато виробництв. Серед тих, кому найбільше дошкуляє відключення  світла – птахівнича галузь. Якщо питання з електропостачанням підприємств цієї галузі не буде вирішено, то вони будуть змушені скоротити обсяги виробництва до мінімуму або й взагалі піти в небуття.

На сьогодні багатьом підприємствам електрику відключають двічі на добу. Причому тривалість кожного відключення становить від 7 до 10 годин. Таким чином, трапляються дні, коли підприємство має електроживлення лише 4 години на добу, у кращому разі – 10. Працювати в таких умовах стало неможливо. Птахівникам не вдасться оновити поголів'я, а отже галузь прийде в занепад.

Генератори птахівництва не врятують. Їхньої потужності на всі потреби виробництва не вистачає. До того ж, собівартість продукції зросте до неба, і зрештою її ніхто не купуватиме.  

"Інкубація, а потім і вирощування молодняку курей-несучок потребує чіткого дотримання технологічних показників утримання птиці впродовж чотирьох місяців, чого неможливо досягти без забезпечення стабільного та безперебійного постачання електроенергії. Використання резервних джерел живлення не лише суттєво збільшує собівартість виробництва продукції, а й підвищує ризики втрати поголів’я птиці внаслідок можливих збоїв у роботі", - каже Сергій Карпенко.

Галузь вже гостро відчуває дефіцит електроенергії

Від відключень електроенергії страждають усі етапи виробництва:

  1. Інкубація. В інкубаторі має підтримуватись стала температура. Лише за таких умов ембріони в яйцях дозрівають, і з них зрештою вилуплюються здорові пташенята.
  2. Вирощування  молодняка. Цей процес також вимагає дотримання певного температурного режиму, якого неможливо досягти без електроенергії.
  3. Годівля птиці. Процес виробництва комбікормів для птахівничої галузі повністю електрифікований. Причому перевести його на генераторне живлення неможливо, бо він дуже енергоємний.
  4. Забій, переробка і зберігання м'яса птиці. Усе це також потребує електрики.

Вже зараз, за словами директора асоціації, їхня галузь відчула скорочення замовлень. Реалізатори стали брати продукцію меншими партіями. Адже їм також треба якось зберігати м'ясо і яйця свіжими. І в них також вимикають світло. Через це вони скорочують обсяг замовлень. А у птахівництві через це назріває криза перевиробництва.

Зважаючи на ці всі причини, птахівники будуть змушені скорочувати обсяги виробництва. Тим більше, що й об'єктивні умови, які складаються в їхній галузі, спонукають їх до того.  

Нагадаємо, через хаотичні відключення електроенергії в Україні також зростатиме ціна на хліб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ