Чехія змінить умови надання житла українцям з 1 січня

Автор: Лобанова Єлизавета

На українських біженців у Чехії чекає нововведення з 1 січня. Уряд змінить умови надання їм тимчасового захисту та безкоштовного житла. Самостійно обирати регіон та тип наданого державою житла українці більше не зможуть, повідомляє proukrainu.blesk.cz.

Чехія змінить умови надання житла українцям з 1 січня - today.ua

З 1 січня подати заяву на отримання тимчасового захисту та безкоштовного житла українські біженці зможуть лише в одному Крайовому центрі допомоги Україні (KACPU) – у місті Острава.

Центр працює три дні на тиждень: у понеділок та середу 8:00-16:00, у п'ятницю з 8:00 до 14:00. Усі біженці, які прибули до Чехії, повинні будуть їхати туди і оформлювати всі документи. При цьому немає гарантії, що безкоштовне гуманітарне житло буде у наявності. 

Якщо українець сам знайшов собі житло, то з 1 січня до заяви на тимчасовий захист необхідно додати довідку про наявність житла з офіційно засвідченим підписом власника чи особи, яка надає це житло.

Популярні зараз

Кабмін ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня: на скільки піднімуть виплати

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

Чехія змінить умови надання житла українцям з 1 січня

Якщо людина приїжджає до Чехії просити тимчасовий захист і їй нема де зупинитися, вона може звернутися за екстреним розміщенням на той період, поки оформлятиме документи.

Короткочасний притулок працює цілодобово і може бути наданий у двох містах:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • Острава, Dr. Malého 1356/17 (+420 771 288 779);
  • Брно, Hnevkovského 30/65 (+420 770 132 569).

Українці в Чехії мають право на безкоштовне розміщення в соціальному житлі перші 150 днів. Протягом цього часу вони повинні знайти собі роботу та самостійно почати орендувати житло. Допомогу на оренду держава включає в щомісячну фінансову допомогу з урахуванням доходів одержувача.

Раніше повідомлялося, яку роботу пропонують українським біженцям у Чехії.