Чехія закупила перші 180 тисяч снарядів для України: коли вони прибудуть

Автор: Корнєєв Ігор

Чехія оголосила про підписання першого контракту в рамках ініціативи щодо закупівлі 800 тисяч снарядів для України. Однак прибудуть вони до військ не відразу.

Чехія закупила перші 180 тисяч снарядів для України: коли вони прибудуть  - today.ua

Нагадаємо, у лютому на Мюнхенській конференції з безпеки президент Чехії Петр Павел заявив, що вдалося знайти в третіх країнах 800 тисяч снарядів для України.

Після цього багато держав приєдналися до ініціативи, надавши фінансування на закупівлю боєприпасів для артилерії.

Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала повідомив, що його країна законтрактувала для України перші 180 тисяч снарядів у рамках так званої "чеської ініціативи". Однак терміни, які він назвав, не можна назвати обнадійливими, враховуючи чинний гострий снарядний голод на фронті.

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

"У найближчі місяці їх доставлять на український фронт. Ми ніколи б не досягли таких багатообіцяючих показників без сильної початкової підтримки Данії та Нідерландів — і приблизно 20 інших країн, які пізніше приєдналися до нас, пообіцявши допомогти", — заявив чеський прем'єр.

Петр Фіала додав, що у процесі узгодження купівля ще 300 тисяч боєприпасів для української артилерії. Якою може бути фінальна кількість снарядів, закуплених у рамках "чеської ініціативи", зараз сказати складно.

Чехія закупила перші 180 тисяч снарядів для України: коли вони прибудуть

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Спочатку президент Петр Павел говорив про 800 тисяч снарядів. Пізніше він заявив, що вдалося знайти ще 200 тисяч боєприпасів. Згодом називалася цифра до 1,5 млн снарядів.

"Чеська ініціатива" розглядається Європою як засіб наростити власне виробництво боєприпасів для надання допомоги Україні на фронті. Нагадаємо, ВПК країн Європи має намір вийти на показник 2 млн снарядів на рік.