Плата за комунальні послуги сьогодні займає значну частку бюджету українських сімей. Попри намагання громадян економити на енергоресурсах, комунальні видатки усе ж добряче спустошують гаманці. Однак частина українців має право сплачувати лише чверть від вартості комунальних послуг.
Про це розповіла прес-служба Пенсійного фонду України у Донецькій області.
Деякі українці мають право на 75% пільги з оплати комунальних послуг незалежно від обсягу місячного доходу їхньої сім'ї. Тобто вони можуть платити за комуналку лише чверть від її вартості.
Таке право на пільгу мають певні категорії громадян, які визначені законом:
- учасники бойових дій;
- постраждалі учасники Революції Гідності;
- реабілітовані особи із числа тих, яких було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув’язнення) або обмеження волі чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу;
- колишні неповнолітні (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, створених фашистською Німеччиною та її союзниками в період Другої світової війни, а також діти, які народилиси у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків.
Усі пільговики вносяться, відповідно до закону, до Єдиного державного реєстру пільговиків. Запис в реєстрі робиться на підставі поданої заяви та документів.
Отже, щоб отримати право на оплату лише чверті комуналки, громадянам, які відповідають зазначеним критеріям, слід подати заяву на отримання пільги, а також такі документи:
- паспорт/тимчасове посвідченням громадянина України;
- документи, що підтверджують право пільговика на пільги;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
- довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- договір оренди;
- довідку про сплату житлово-комунальних послуг за іншою (відмінною від місця реєстрації) адресою або інший офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання пільговика, а в разі їхньої відсутності — акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи, який складається посадовою особою виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади.
Заяву разом із необхідними документами з цього переліку можна подати кількома способами, обравши для себе найзручніший:
- в електронній формі:
- при особистому зверненні до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України;
- поштовим відправленням до органу ПФУ.
Подання в електронній формі, у свою чергу, можна робити кількома способами:
- через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua);
- через мобільний додаток "Пенсійний фонд";
- через офіційний вебсайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
- через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.
Нагадаємо, близько 3 мільйонів українських сімей також цьогоріч отримуватимуть субсидію на комуналку. У Мінсоцполітики розповіли, чи вистачить на це грошей у державному бюджеті.