Частину українських ФОП вирішили звільнити від сплати єдиного податку

Автор: Леся Ловіцька

В Україні частину ФОПів вирішили звільнити від сплати єдиного податку. Йдеться про підприємців, які належать до першої та другої груп, і в яких немає підлеглих.

Частину українських ФОП вирішили звільнити від сплати єдиного податку - today.ua

Тимчасове звільнення від оподаткування передбачено для фізичних осіб-підприємців, яких мобілізували у період дії воєнного стану. Їм дозволили не сплачувати ПДФО, єдиний податок, а також єдиний соціальний внесок.

Звільнення від податкових зобов'язань доступне вже після демобілізації. Для цього слід зібрати та надати необхідний пакет документів.

У податковій службі озвучили правила, за якими самозайнятих громадян України можуть звільнити від оподаткування. Їм слід протягом десяти днів після демобілізації або десяти днів після завершення реабілітації, якщо чоловік перебував на лікуванні, звернутися до органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації.

Популярні зараз

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах

Необхідно подати такі документи:

  • відповідну заяву;
  • копію військового квитка або іншого документа, виданого державним органом, з даними про мобілізацію.

Нагадаємо, що призов на військову службу є офіційною підставою неможливості виконання обов'язків платником податків-фізособою.

Якщо ФОП не має можливості подати заяву, документи або їхні копії у встановлені строки, йому потрібно надати їх одночасно з можливістю виконання податкових обов'язків. Це може бути подання звітності, реєстрація податкової накладної, сплата невиконаного податкового зобов'язання - не пізніше 60 календарних днів з першого дня місяця за місяцем поновлення можливостей.

Якщо податківці дійдуть висновку, що ФОП справді не мав можливості виконати податкові зобов'язання, його не каратимуть за це.

Частину українських ФОП вирішили звільнити від сплати єдиного податку

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як відомо, у 2024 році в Україні не збираються змінювати податкові ставки для малого та середнього бізнесу. Однак у бюджеті закладено підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. Вони впливають на ліміти для різних груп "спрощенки" та розміри податків для всіх ФОПів.

Нагадаємо, як з 1 квітня змінилися податки для ФОП у зв'язку з підвищенням мінімальної зарплати до 8000 грн.

Головне