Бронювання за гроші: у Верховній Раді ухвалили рішення про зміни у мобілізації

Автор: Леся Ловіцька

В Україні розглядають законопроєкт №10449 щодо посилення мобілізації. У документі запропоновано запровадити бронювання чоловіків з високими зарплатами, які особливо важливі для вітчизняної економіки. У Верховній Раді ухвалили рішення про заявлені зміни.

Бронювання за гроші: у Верховній Раді ухвалили рішення про зміни у мобілізації - today.ua

Член Комітету з питань національної безпеки та оборони Ігор Копитін заявив, що його колеги відхилили пропозицію "бронювання за гроші". Депутат від "Слуги народу" були представлені тези про відстрочку для чоловіків, які сплачують великі податки. Їх одразу ж відхилили "навіть без обговорення".

За словами нардепа, потрібно керуватися іншим принципом, а не ділити українців на забезпечених та не забезпечених.

"Метою законопроекту є встановлення соціально справедливої мобілізації. Фактичною сутністю таких правок став би принцип "війна для бідних". А це неприпустимо!" – зазначив Копитін.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

При цьому парламентар не виключив, що автори правок зможуть ініціювати їх у сесійній залі Ради.

Раніше прозвучали пропозиції дозволити бронювати чоловіків, які заробляють за місяць від 35 тисяч гривень. Другий варіант – щомісячний внесок у розмірі 20 тисяч гривень як військовий збір.

Голова комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха 25 березня заявив, що економічне бронювання могло б поповнити державний бюджет на 200 млрд грн на рік. Депутат наголосив, що таким чином можна було б отримати додаткові кошти на ЗСУ. Гроші надходили б безпосередньо до скарбниці, минаючи місцеві бюджети та інші фонди.

Бронювання за гроші: у Верховній Раді ухвалили рішення про зміни у мобілізації

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про посилення мобілізації. Однак до другого підготовлено тисячі правок.

Також повідомлялося, що невдовзі в Україні пройде демобілізація термінових – їх зможуть повторно мобілізувати через 12 місяців.

Головне