Бронювання від мобілізації: депутати обиратимуть між двома варіантами

Автор: Марченко Любов

У Верховній Раді працюють над новими правилами бронювання від мобілізації. Депутати запропонують їх окремим законом. Зараз народні обранці опрацьовують дві різні концепції бронювання. Їм доведеться обрати між відстрочкою від мобілізації для високооплачуваних спеціалістів та бронюванням для тих, за кого підприємство готове платити додатковий військовий збір.

Бронювання від мобілізації: депутати обиратимуть між двома варіантами - today.ua

Про це розповів глава парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Нині в парламенті розглядають дві різні концепції бронювання від мобілізації. Одна з них запропонована Офісом президента. Відповідно до цієї концепції, право на бронювання матимуть лише фахівці, які отримують зарплату, не меншу за 35 тисяч гривень.

Другий варіант, який розробляє парламентська робоча група, передбачає бронювання будь-якого спеціаліста незалежно від його зарплати, за якого підприємство готове платити додатковий військовий збір у розмірі 20 тисяч гривень. Обидва ці варіанти мають право на життя. Проте депутати вважають саме свій варіант більш життєздатним та соціально справедливим.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Бронювання працівників, які отримують зарплату не меншу за 35 тисяч гривень

Переваги концепції. Підприємствам, які хочуть забронювати своїх працівників, доведеться платити їм лише білу зарплату. Від конвертів вони будуть змушені відмовитись, адже їм доведеться показувати легальну зарплату, не нижчу за 35 тисяч. І ще одна перевага в тому, що бронюванню підлягатимуть справді класні спеціалісти, адже поганим таких зарплат зазвичай не платять.

Недоліки. Право на бронювання матимуть лише ті працівники, яким добре платять. Тобто переважно топ-менеджери. Водночас спеціалісти нижчої ланки, навіть справжні професіонали, залишаться поза рамками бронювання. Крім того, ця концепція не передбачає бронювання ФОПів. Ще одна вада законопроекту від ОП – у тому, що відрахування власне на армію становитимуть невеликий відсоток.

Бронювання від мобілізації: депутати обиратимуть між двома варіантами

"Там частина коштів, оскільки це заробітна плата, то десь щонайменше третина коштів йтиме в місцевий бюджет, а не безпосередньо на ЗСУ", - зауважив Наталуха.

Бронювання працівників, за яких платитимуть 20 тисяч військового збору

Переваги. Бронювання не буде прив'язане до зарплати працівника. Тобто, відстрочку від мобілізації зможуть отримати не лише топи, але й високопрофесійні та потрібні працівники із нижчим заробітком. Ця концепція також передбачає право на бронювання для ФОПів. Крім того, сума військового збору ніяк не залежатиме від зарплати, і всі ці додаткові 20 тисяч йтимуть саме на фінансування війська.  

"Наша ціль - це якраз акумуляція і мобілізація фінансів і фінансових ресурсів, конкретно на ЗСУ. Саме тому ми хочемо піти через збільшення розміру сплати військового збору, для того, щоб ці гроші йшли виключно на ЗСУ, ні на які місцеві бюджети, ні на які фонди інші, а конкретно на Збройні сили", - наголосив депутат.

Недоліки. Цей спосіб не сприятиме повній детінізації зарплати. Теоретично працівнику можна буде легально платити лише мінімалку та сплачувати за нього 20 тисяч військового збору.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Дмитро Наталуха вважає, що до кінця березня законопроект, який розробляє депутатська група, буде офіційно зареєстровано. Верховна Рада розглядатиме його окремо від комплексного закону про мобілізацію.

Нагадаємо, у Мін'юсті розкрили деякі деталі мобілізації засуджених.