Сім'ї військовослужбовців, які втратили захисників, мають право на грошову допомогу від держави. Йдеться про суму від 2 до 15 млн грн, але її надають не одразу. Причому близькі мають право вибору, яку виплату отримати.
Процедура оформлення компенсації близьким загиблих військовослужбовців пов'язана з труднощами. Вона може зайняти місяці та навіть роки. Одноразова компенсація від держави становить 15 млн грн.
Важливо враховувати обставини загибелі військового, бо якщо він загинув не під час виконання бойових дій на фронті, а просто під час несення служби розмір компенсації сім'ї буде нижчим.
Хто має право на гроші
Виплату можуть отримати батьки загиблого захисника України, дружина/чоловік, діти до 18-річного віку та утриманці – усі члени сім'ї, які перебували на утриманні воїна.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Допомогу розподіляють у рівних частинах усім претендентам. Проте суму не нараховують одним платежем. Спочатку виділяють 20%, а решту коштів нараховують протягом 40 місяців.
Близькі військовослужбовця також мають право на одноразову виплату. Вона дорівнює 750-кратному прожитковому мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня року, в якому настала смерть.
"З 1 січня 2024 року – це 2 267 250 грн. Але у такому разі сім'я обирає один із видів грошової допомоги", - цитує Бекало ТСН.
Право на фінансову допомогу можна отримати протягом трьох років від дати загибелі військового, зазначеної у свідоцтві про смерть.
Як отримати виплати родичам зниклих безвісти
Юрист зазначила, що без наявності тіла загиблого військовослужбовця складно довести факт його загибелі. Тому підстави для отримання виплат відсутні. У такому разі близьким слід звертатися до суду, якщо є дані про загибель захисника та зазначені обставини. Ця інформація може бути надана товаришами по службі, які виконували з ним бойове завдання.
Коли суд визнає факт смерті військового, можна одержати відповідне свідоцтво та претендувати на допомогу.