Бізнесу дозволять бронювати до 50% військовозобов'язаних співробітників: у Раді назвали умови

Автор: Леся Ловіцька

У Верховній Раді готують до голосування у другому читанні законопроєкт про мобілізацію №10449. Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха презентував модель економічного бронювання.

Бізнесу дозволять бронювати до 50% військовозобов'язаних співробітників: у Раді назвали умови - today.ua

У Європейській бізнес-асоціації поспілкувалися із автором моделі економічного бронювання. Розробка концепції проводиться паралельно з роботою над основним документом про мобілізацію. Перед Комітетом стоїть завдання досліджувати економічний та фінансовий вплив мобілізації.

Запропоновано створити додаткову можливість білому бізнесу бронювати важливих співробітників. За вказаною моделлю можна буде забезпечити відстрочку від служби для майже 50% військовозобов'язаних співробітників.

Названо умови: відсутність податкових боргів, а також сплату військового збору на кожного чоловіка за формулою: 1,5% від його заробітної плати + фіксована ставка у розмірі 20 тис. грн на місяць.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

Як буде проводитись бронювання?

Сплата збору

Підприємство вносить на електронному порталі відомості про співробітників, надає квитанцію про сплату збору або довідку про рух коштів у випадку ФОП.

Верифікація

Податкові органи підтверджують в онлайн-режимі відсутність заборгованості, проводиться онлайн-перевірка заброньованого. Українець отримує жовтий QR-код, що підтверджує процедуру бронювання. Потім протягом 60 днів йому слід оновити дані про себе у ЦНАП для валідації бронювання.

Оновлення інформації

Військовозобов'язаний чоловік, якого бронюють, відвідує ЦНАП, де оновлює інформацію про себе та валідує бронювання. Він отримує зелений QR-код, що підтверджує свій статус заброньованої особи.

Представлена модель поширюється усім найманих працівників і ФОП. Компанія сама зможе вибрати, яких працівників забронювати. При цьому економічна броня не дозволяє виїзд за кордон.

Бізнесу дозволять бронювати до 50% військовозобов'язаних співробітників: у Раді назвали умови

Щодо ФОП, для них передбачено вимогу – надавати довідки про наявність обороту на суму не менше вартості трьох місяців бронювання, щоб підтвердити реальну активність.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Комітет ВРУ вивчає потенційний економічний та фінансовий вплив мобілізації, щоб удосконалити бронювання працівників.

Раніше повідомлялося, що в Україні вже забронювали понад півмільйона чоловіків.