Безкоштовні комунальні послуги: названі категорії пенсіонерів із правом на знижку 100%

Автор: Леся Ловіцька

Комуналка в Україні – одна з головних статей у списку видатків громадян. Деякі побутові споживачі мають право на знижку у розмірі 100%. Названо категорії українців, які можуть отримувати послуги ЖКГ безкоштовно.

Безкоштовні комунальні послуги: названі категорії пенсіонерів із правом на знижку 100% - today.ua

У Пенсійному фонді України повідомили, що безкоштовні комунальні послуги надаються пенсіонерам, які мешкають у сільській місцевості та працювали в окремих сферах. Вони також можуть отримати рідке та тверде пічне паливо.

Пільги надаються таким категоріям осіб:

  • медичні та фармацевтичні працівники;
  • педагогічні працівники;
  • співробітники бібліотек та музеїв;
  • спеціалісти з захисту рослин;
  • співробітники навчальних закладів сфери культури, державних та комунальних закладів культури.

Проте право безкоштовно користуватися комуналкою надано лише самим пенсіонерам, а не членам їхніх сімей.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Пільга залежить від заробітків родини українця. Її нададуть, якщо середньомісячний дохід сім'ї за шість місяців у розрахунку на людину не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. У 2024 році це 4240 грн, а торік сума була нижчою – 3760 грн. Пільгу надають протягом 12 місяців з місяця отримання такого права.

Як оформити пільгу

Претендентам на отримання 100-відсоткової знижки на комунальні послуги слід звернутися до ПФУ з відповідною заявою. Їм також слід пред'явити документи та підтвердити проживання у сільській місцевості. Також потрібно праворуч або записи у трудовій книжці, які підтверджують роботу на зазначених посадах у селах.

Інформація про пільговика аналізується та вноситься до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на знижку на комуналку – реєстр.

Безкоштовні комунальні послуги: названі категорії пенсіонерів із правом на знижку 100%

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Звертатися за отриманням пільги можна як особисто до відділень ПФУ, так і до місцевих рад територіальних громад чи центрів надання адміністративних послуг. Також є можливість подати звернення поштою до Пенсійного фонду, використовуючи сайт/додаток ПФУ або державну платформу "Дія".

Раніше повідомлялося про підвищення пенсій українців з 1 березня. Стало відомо, що замість обіцяних 13% виплати зростуть лише на 7,9%.