Today.ua

Українські біженці у Чехії отримують менші зарплати, ніж зазначено у контракті: названо причину

Українцям, які шукають роботу у Чехії за допомогою агенцій з працевлаштування, слід уважно читати договір. Фактична зарплата може виявитися меншою, ніж була заявлена у контракті.

Нерідко наші співвітчизники під час пошуку роботи за кордоном використовують агенції з працевлаштування. Це зручно, оскільки вони мають у своєму розпорядженні велику кількість вакансій і відразу можуть скласти договір, який убезпечить і співробітника, і наймача.

Однак у Чехії до складання угоди слід поставитися особливо уважно. Річ у тому, що в цій країні існує поняття зарплати "нетто" та "брутто". У першому випадку йдеться про суму, яку працівник отримає на руки, тоді як зарплата-брутто вказана до податкових відрахувань.

Наприклад, за 160-годинний робочий місяць при ставці 190 крон за годину людина отримає понад 30 тисяч. Але якщо ставку вказано як брутто, то після вирахування податків – лише 25 тисяч.

Податкові та страхові відрахування, як і можливі штрафи, мають бути прописані в угоді. Якщо людина працює у свято, то за цей день їй мають заплатити подвійну ставку. А от за роботу у свій вихідний або в нічну зміну – надбавка лише 10%.

Зазначимо, що вибираючи агентство з працевлаштування, слід перевірити наявність у нього офіційної реєстрації. Це можна зробити на вебсайті Центру зайнятості.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що нашим співвітчизникам у Чехії сьогодні не так складно знайти роботу. Вакансій, на які роботодавці готові взяти біженців з України, чимало.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ