Без яєць по 17 гривень за штуку: бійцям ЗСУ підготували нове меню за 139 гривень на день

Автор: Леся Ловіцька

Бійцям ЗСУ вирішили оновити меню з червня 2024 року. У Міноборони повідомили, що денний раціон одного військовослужбовця має коштувати державі 139,38 гривні. Відповідним чином буде проведено аукціони для вибору постачальників.

Без яєць по 17 гривень за штуку: бійцям ЗСУ підготували нове меню за 139 гривень на день - today.ua

З новим меню можуть виникнути проблеми, якщо не адаптувати його правильно під різні потреби та види військ.

Член Антикорупційної ради при Міноборони Геннадій Кривошея повідомив, що нові меню запускатимуть через систему, яка розробляється на основі аналізу потреб військових частин. У кожній з них з'явиться відповідальна особа, яка формуватиме список страв за погодженими рекомендаціями.

"Відповідно до меню йде замовлення продукції. Розрахунок на 139 грн виходить з того, що меню має підпадати під добову норму продовольства і має не виходити за цю межу", - зазначив Кривошея.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

Меню має відповідати не лише вимогам до ціни, а й нормам з калорійності. Поки що невідомі деталі його формування. Але мають враховувати особливості різних військових частин.

Фахівець наголосив, що у цьому є певна перевага. Геннадій Кривошея пояснив, що потреби кожного виду військ різні, зокрема щодо калорійності. Потрібно враховувати, де служать бійці – їхнє місце дислокації. Також є цілий перелік фактів і слід розуміти, як буде побудовано роботу.

За словами представника Антикорупційної ради, у деяких військових частинах українські захисники їдять централізовано лише раз на день, наприклад, в обід, або лише снідають та обідають, а вечеряють в інших місцях:

"Це теж потрібно враховувати та підв'язати під меню, це спірне питання".

Без яєць по 17 гривень за штуку: бійцям ЗСУ підготували нове меню за 139 гривень на день

Кривошея назвав плюсом можливість планування. Військовим частинам, бачачи реальну картину, простіше робитиме замовлення продуктів харчування. Проте є неочевидна складність у зміні дислокації бійців.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Проблема в тому, що сьогодні військовий тут, а завтра він може виїхати за оперативним завданням і буде прикріплений до іншої частини. У таких моментах меню не вдасться використати, бо ти замовив на 1000 солдатів, а в тебе вже завтра лишилося 500. Це робочий момент. Я не сказав би, що він проблемний, але він потребує детального вивчення", – цитує експерта "Обозреватель".

Раніше міністр оборони Рустам Умеров зробив заяву про корупційний скандал у відомстві: він повідомив, що у ЗСУ вкрали понад 10 мільярдів гривень. Нагадаємо, що яйця закуповували по 17 гривень за штуку, що не відповідає ринковій вартості.