Зеленський підписав закон про важливі зміни у роумінгу з Євросоюзом

Автор: Леся Ловіцька

Послуги роумінгу для українців в Європейському союзі будуть надаватися без додаткової оплати. Відповідний закон підписав президент України Володимир Зеленський.

Зеленський підписав закон про важливі зміни у роумінгу з Євросоюзом  - today.ua

Йдеться про дзвінки, SMS та використання мобільного інтернету. Ці послуги включено до домашнього пакета, тому не передбачають додаткової оплати для українців, які подорожують за кордоном. Громадянам надано можливість користуватися зв'язком у країнах Євросоюзу протягом чотирьох місяців. Разом з тим європейці отримають аналогічні можливості на території України.

Глава держави підписав закон про імплементацію норм європейського законодавства з роумінгу. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.

Закон спрямовано на поступову інтеграцію до Єдиного цифрового ринку Європейського союзу. Йдеться про отримання Україною режиму внутрішнього ринку з ЄС щодо послуг через приєднання до єдиної роумінгової зони ЄС "Роумінг як вдома".

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Новий закон має на меті гармонізацію національного законодавства у галузі електронних комунікацій із законодавством ЄС.

Як відомо, у травні парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про єдину роумінгову зону з Євросоюзом. Раніше 20 європейських та 7 українських операторів фіксованого та мобільного зв'язку підписали спільну заяву про об'єднання зусиль для доступного роумінгу українцям у ЄС.

Зеленський підписав закон про важливі зміни у роумінгу з Євросоюзом

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що ЄС у липні 2023-го продовжив на рік безкоштовний роумінг для українців. В Єврокомісії наголосили, що доступні дзвінки дозволяють біженцям у Європі підтримувати зв'язок з рідними та друзями.

Раніше повідомлялося, що номери Vodafonе та Київстар починатимуться з нових кодів. Дозвіл на впровадження надала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку.