Українські банки у жовтні ще більше знизили ставки по депозитам як для фізичних, так і юридичних осіб. Тенденція до зниження ставок продовжується вже кілька місяців. Однак клієнти, які кладуть свої гроші на депозити, все ще залишаються у виграші.
За даними Національного банку України, ставки по депозитам для фізосіб, що залишилися незмінними у вересні, у жовтні знизилися до 11,9% річних, що відповідає показнику травня.
Середня ставка нових оформлених гривневих депозитів для корпоративного сектору у жовтні знизилася третій місяць поспіль — одразу до 10,6% річних, що відповідає рівню початку року.
Ставки за валютними депозитами для фізосіб у жовтні знизилися до 1%, тоді як за депозитами юрособи до 0,5%.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
При цьому, незважаючи на зниження ставок, корпоративні клієнти минулого місяця збільшили обсяг вкладів у банках на 15,36 млрд грн або на 1,4% - до 1,13 трильйона гривень, а фізичні особи на 6,83 млрд грн або на 0,7%, трохи більше 1 трильйона гривень.
При цьому депозити населення в гривні зменшилися на 245 млн грн - до 663,6 млрд грн, а у валюті - зросли на 7,07 млрд грн, до еквівалента 342,6 млрд грн.
Вклади юридичних осіб у жовтні зростали у всіх валютах: у гривні на 10,47 млрд грн, до 786,2 млрд грн, у валюті на 4,89 млрд грн, до 345,63 млрд грн. У листопаді очікується, що ставки знижуватимуть ті фінустанови, які не зробили цього минулого місяця.
За даними НБУ, інфляційний прогноз на листопад становить 5,8%. Це значно нижче, ніж очікувалося раніше. Таким чином, листопад може виявитися найбільш сприятливим місяцем для громадян, які вирішать покласти гроші на гривневий депозит. Ставки залишаються досить високими, а чистий прибуток перевищує інфляційний прогноз, зазначають банкіри.
Раніше повідомлялося, що українцям у Європі скасовують соцдопомогу на підставі витягів з українських банків.