У листопаді багато українських банків знизять депозитні ставки. Але при цьому клієнти, які покладуть гроші на депозит цього місяця, залишаться у виграші.
Незважаючи на очевидний парадокс такої ситуації, саме так і є. Наскільки це можливо, роз'яснив директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв.
Справа в тому, що одночасно зі зниженням депозитних ставок в Україні також знижуються темпи інфляції. Отже, гроші дешевшають повільніше, ніж зростають відсотки на депозитних вкладах. Таким чином, розрив між додатковою сумою, нарахованою за відсотками на депозит, і тією сумою, на яку девальвував цей депозит, зростає.
Деякі банки вже знизили депозитні ставки у жовтні. А тепер у листопаді їх знижуватимуть ті фінустанови, які цього не зробили минулого місяця.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
На перший погляд, за зниження депозитної ставки клієнт неминуче програє. Він одержує менший відсоток прибутку від свого внеску. Але так відбувається, якщо в країні залишаються постійними темпи інфляції. Якщо ж інфляція знижується, то клієнт або нічого не втрачає зі зниженням депозитної ставки, або взагалі буде у виграші. Саме так відбувається зараз, пояснив банкір.
Загалом, у листопаді депозитним вкладам будуть притаманні такі характеристики:
- середня дохідність вкладів від 3 міс. до 6 міс. - 14,5% річних;
- середня дохідність депозитів від 9 міс. до 1 року – 14% річних;
- підвищений попит на вклади на 3-6 місяців (до 65% від усіх нових депозитів) через відносно короткий термін виплати та високий прибуток;
- зростання чистого прибутку за гривневими вкладами - до 6% на вклади на 9-12 міс., До 7% на депозити на 3-6 міс.;
- чистий прибуток за вкладами у гривні у 2-2,5 рази перевищить дохідність валютних депозитів.
При цьому, згідно з інформацією НБУ, інфляційний прогноз на листопад становить 5,8%. Це значно нижче, ніж очікувалося раніше.
"Таким чином, листопад може виявитися найбільш сприятливим для громадян, які вирішать покласти гроші на гривневий депозит. Ставки залишаються досить високими, а чистий прибуток перевищує інфляційний прогноз", - резюмував Дмітрій Замотаєв.
Нагадаємо, в Україні обрушилися ставки за іпотечними кредитами. Багато банків знизили ставки одразу на 3%.