Багатьом українцям, що входять до ОСББ, можуть скасувати субсидію

Автор: Марченко Любов

Багато українців можуть не отримати субсидію з вини ОСББ. Це може статись у тому випадку, якщо ОСББ або інший надавач комунальних послуг вчасно не відзвітує до ПФУ про підопічних отримувачів послуг. Тоді Пенсійний фонд цих людям субсидію не призначить.

Багатьом українцям, що входять до ОСББ, можуть скасувати субсидію - today.ua

По це нагадали керівникам ОСББ в інформації від Пенсійного фонду.

Там зазначено, з 1 грудня 2022 року адміністрування житлових субсидій перейшло у підпорядкування до Пенсійного фонду. Водночас останніми роками уряд немало зробив для того, щоби полегшити процес призначення субсидії громадянами. Саме тому багатьом споживачам комунальних послуг тепер треба лише подати спрощену заяву на призначення субсидії і більше не потрібно оббивати пороги соціальних служб, адже все призначається автоматично.

Але для цього ОСББ та інші надавачі комунальних послуг мають вчасно відзвітувати перед Пенсійним фондом за послуги, які вони надали людям. Для цього на порталі ПФУ створено електронні кабінети надавачів  соціальних послуг, куди вони мають вносити дані про обсяги споживання їхніх клієнтів.

Популярні зараз

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Багатьом українцям, що входять до ОСББ, можуть скасувати субсидію

"Проте частина об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та деякі виконавці комунальних послуг не подають до Пенсійного фонду інформацію, необхідну для призначення людям житлових субсидій і пільг. Через це мешканці таких будинків можуть не отримати передбачені їм законодавством виплати", – йдеться у повідомленні Пенсійного фонду.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому у ПФУ нагадують, що ОСББ та решта надавачів послуг можуть передати всі необхідні дані дистанційно. Це потребує від обслуговуючих організацій мінімальних затрат часу, адже вся інформація приймається та обробляється автоматично. А через те, що дехто з керівників ОСББ нехтує таким обов'язком, вони наражають своїх клієнтів на ризик неотримання субсидії.

Нагадаємо, як стало відомо, українці усе ще можуть оформити субсидію на літній період.