Today.ua

Багатьом українцям не враховують частину стажу при нарахуванні пенсії: роз'яснення від ПФУ

Страховий стаж – основний чинник, від якого залежить право громадянина на отримання пенсії. Водночас від тривалості стажу також залежить і розмір пенсійної виплати. Проте чимало громадян скаржаться, що їм деякі роки праці не зарахували до стажу.

У Пенсійному фонді пояснили, чому так може статися.

"У випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження стажу обов’язково приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування", – роз'яснили у ПФУ.

Тобто, стаж можуть не зарахувати у таких випадках:

Проте, якщо в державному Реєстрі застрахованих осіб є відомості про спірний період роботи, то такий стаж зарахують. Але його іноді немає і в електронному реєстрі. Та й взагалі відомостей до 2000 року в електронному реєстрі зазвичай немає, бо тоді ще й самого реєстру не було.

У такому випадку, якщо людина може представити докази, що вона в цей час працювала, то проблему буде вирішено. Тоді цей шматок стажу врахують. Якщо ж таких доказів не буде представлено, то на жаль, тривалість страхового стажу буде меншою.

На пенсію можна вийти не лише у 60

Водночас у ПФУ нагадують, що для вчасного виходу на пенсію у 60 років потрібна буде така мінімальна кількість років трудового стажу:

Після 2025 збільшення тривалості мінімального стажу не передбачено, принаймні зараз.

Однак ті громадяни, які не матимуть до 60 років потрібного стажу, зможуть вийти на пенсію в 63 роки із меншим стажем:

Тим же, хто до 63 років не матиме і такої тривалості стажу, пенсію дадуть аж у 65 років. У такому віці вистачить і 15 років стажу.

Нагадаємо, українцям дадуть доплату за понаднормовий стаж.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ